Osmý Dolní Benešov přivítal na svém hřišti předposlední Hranice, které si stanovily za cíl, že na půdě loňského účastníka MSFL neprohrají.

To se jim však nepodařilo. Svou část viny na tom však nese i rozhodčí.

Již rozložení hostujícího družstva naznačilo defenzivní pojetí hry. Tato taktika vydržela Hranicím celý první poločas. Je sice pravda, že Benešovu patřil úvod zápasu, kdy měl optickou převahu, ale do výraznějších šancí se nedostával.

Mohl se sice ujmout vedení již ve druhé minutě po individuální chybné přihrávce Bočana, ale brankář Majer tuto šanci zneškodnil. Na konci úvodní třičtvrtěhodiny utekl po levé straně Ferenc, jeho centr byl v pokutovém území zastaven rukou domácího obránce, píšťalka rozhodčího však zůstala němá.

Naopak hned po příchodu z kabin za podobně nastřelenou ruku Kufy kopali domácí penaltu a ujali se vedení. Hosté sice posílili útočnou činnost, vytvořili si převahu, ovšem bez gólových situací. Naopak v 67. minutě inkasovali podruhé, když po centru zprava nepokrytý levý záložník Šrom zvýšil a upravil na konečných 2:0.

Hranickým ke zvratu v utkání nepomohla ani hra na tři útočníky. Výsledkem byla sice série rohů, ale bez efektu.

MSA Dolní Benešov - SK Hranice 2:0 (0:0)

„Benešov byl nebezpečný zejména hrou přes kvalitně nabíhající krajní záložníky. Pokud jsme dokázali tyto prostory uhlídat, eliminovali jsme jeho útočnou činnost. Bohužel druhá branka právě padla po této akci a nedůsledném pokrytí. Výsledek ovlivnilo dvojí zahrání ruky v pokutovém území. Na nás ji rozhodčí odpískal a na Benešov ne,“ řekl Lubomír Kubica, trenér poraženého celku.

Sestava SK Hranice: Majer - Modelský, Kufa, Michálek, Bočan, Král, Kuchař Bušina, Vavřík, Ferenc, Dohnal.

V dalším kole MSD přivítají hraničtí fotbalisté v sobotu 25. října od 14.30 hodin v domácím prostředí Město Albrechtice.