Utkání začalo opatrně. Hosté pozorně bránili a rovněž domácí nechtěli udělat zásadní chybu, postupně se však začali dostávat do obrátek a získávat iniciativu. Tu korunovali i gólovými situacemi ve 30. a 34. minutě Ferencem a 40. minutě Vavříkem.

Jenže ani jeden se gólově neprosadil. V těchto fázích hry se Albrechtice nedostaly před domácího brankáře. Podobný obraz hry ukázal i druhý poločas. Hranice útočily a soupeř se bránil.

Snažil se sice o rychlé protiútoky přes své postavou sice menší, ale o to dynamičtější útočníky, s tím si však obrana Hranic poradila. Radostná chvíle pro domácí nastala v sedmdesáté minutě. Vavřík před šestnáctkou levou nohou zasekl míč a pravačkou jej poslal přesně do pravého horního růžku – 1:0. Po obdržené brance soupeř otevřel hru.

V 79. minutě mohl rozhodnout Dohnal, ale sólový únik neproměnil. Albrechticím sice v 86. minutě Majer vytáhl křižnou střelu nad břevno, to však bylo z jejich strany vše. Ještě v devadesáté minutě netrefil ze šesti metrů úplně prázdnou branku domácí Kundrát. Nutno podotknou, že utkání po zásluze skončilo vítězstvím Hranic.

SK Hranice – FK Město Albrechtice 1:0 (0:0)

„Soupeř hrál defenzivně, naši hráči se dostávali do slušných gólových situací z křídelních prostorů a je jen škoda, že jsme svoji převahu nevyjádřili větším brankovým rozdílem. Hráče chválím za nasazení, snad jen proměňování šancí a klid v zakončení je problém,“ řekli Kubica a Průcha, trenéři vítězného celku.

Sestava SK Hranice: Majer – Bočan, Kufa, Král, Michálek – Modelský, Kuchař, Bušina (44. Dohnal), Ferenc (88. Pulkert) – Vavřík, Juřica (81. Kundrát).

Další utkání sehrají hraničtí fotbalisté v neděli 2. listopadu na hřišti v Šumperku.

(skH)