V konkurenci pěti družstev hrajících nejvyšší žákovskou soutěž na Moravě a domácích hráčů vybojovaly Hranice druhé místo a zajistily si tak postup mezi nejlepší osmičku z celé republiky.

Samotný kvalifikační turnaj zahájili fotbalisté SK Hranice vítězstvím nad ŠSK Bílovec, když celý průběh zápasu kontrolovali a domácím se podařilo vsítit čestnou branku až dvě minuty před koncem.

V dobrém výkonu pokračovali i proti MFK Karviné a FC Vítkovice, když se obě utkání odehrála pod jasnou taktovkou. V již tradičním boji o zlato s Baníkem Ostrava udělali hraničtí chybu hned v první minutě a inkasovali.

Kluci z první čtverky byli nepochopitelně zakřiknutí a až po střídání si druhá čtveřice po faulu zezadu na Šumšala vykoledovala červenou kartu a penaltu proti ostravským.

Bohužel Sportovní klub přesilovku dostatečně nevyužil a stále musel dotahovat. Půl minuty před koncem za stavu 3:4 po střele do poloprázdné branky „přehlédl“ rozhodčí ruku obránce Baníku, nenašel odvahu odpískat jasný pokutový kop a z následného odkopu uzavřel soupeř přes vyběhnuvšího Chovance do opuštěné branky skóre na 5:3.

Psychická deka, která po této prohře na kluky padla, negativně poznamenala hru ve zbylých dvou zápasech. Naštěstí i nepřesvědčivý výkon stačil k výhře nad 1. FC Přerov 4:0. Před posledním duelem s SFC Opava měly Hranice již postup v kapse. Kluci k utkání přistoupili laxně a navíc si dali dva vlastní góly. Po stažení hry na osmičku „bojovníků“ se nakonec podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.

Všem hráčům se tímto umístěním splnil jeden z mnoha fotbalových snů, kterým postup na republikové finále jistě je.

Výsledky a střelci SK Hranice: - ŠSK Bílovec 3:1 (Šumšal, Zezulka, Frydrych), - MFK Karviná 8:1 (Nehyba a Holoubek po 2, Frydrych, Žingor, Vyka, Štefek), - FC Vítkovice 5:1 (Šumšal 2, Holoubek, Nehyba, Marek), - Baník Ostrava 3:5 (Holoubek, Siegel, Marek), - 1. FC Přerov 4:0 (Frydrych, Siegel, Žingor, Zezulka), - SFC Opava 5:3 (Frydrych a Zbruž po 2, Zezulka).

Sestava a střelci branek: Chovanec, Zezulka 3, Stryk, Nehyba 3, Marek 2, Tomečka, Siegel 2, Holoubek 4, Šumšal 3, Žingor 2, Zbruž 2, Šnejdrla, Frydrych 5, Vyka 1, Štefek 1.

Konečné pořadí turnaje: 1. Baník Ostrava 18 bodů, 2. SK Hranice 15 b., 3. ŠSK Bílovec 12, 4. FC Vítkovice 7, 5. SFC Opava 6, 6. MFK Karviná 4, 7. 1.FCPřerov 1.