Zeptali jsme se proto Lubomíra Kubici, trenéra a sekretáře SK Hranice v jedné osobě, co říká na uplynulou sezonu.

Situace po sestupu z vyšší soutěže asi nebyla moc růžová…

Po pádu z MSFL se kádr prakticky rozpadl. Zůstali jen dva hráči základu a tři co nenastupovali pravidelně. Bylo nutno sehnat hráče.

Sáhli jsme zejména do vlastních řad a do nižších soutěží.

Jaký byl úvod soutěže s novým týmem?

Fotbalová veřejnostnám moc šancí nedávala.Vpřípravě jsme trénovali takřka denně a přípravná utkání a úvod podzimní části tomu i nasvědčovaly.

Bylo to pro mě i hráče psychicky velmi náročné.

Ale i přesto vám podzim vcelku vyšel…

Ano, posléze se začaly dostavovat výsledky a ukázalo se, že nastolená cesta je správná. Výsledkem bylo dvacet podzimních bodů, velice atraktivní a útočná hra, jež se musela divákům líbit.

Bohužel v celé sezoně jsme se takto prezentovali spíše venku. Když se podíváte na tabulku z venku, tak jsme skončili na třetím místě.

Přibližte nám prosím jarní část sezony.

Jaro bylo poznamenáno obrovskými výsledkovými výkyvy. I když příprava byla kvalitní, hledali jsme s trenérem Průchou optimální sestavu.

Ukázalo se, jak citelné byly odchody osobností střelce Fialy, obránce Michálka a brankáře Vítka. Když se k tomu přidala nízká produktivita v koncovce, v měsíci květnu velký počet zraněných hráčů a maturity školáků, vypadalo to dost kriticky.

Avšak zaváhala i jiná družstva. V závěru jsme posílili realizační tým o trenéra Bušinu a tento tah vyšel. Skončili jsme nakonec na slušném sedmém místě.

Jakou vidíte další perspektivu týmu?

Když se podíváte na věkové složení družstva, tak je nejmladší v divizích. Je dokonce mladší než juniorka Baníku. Do kádru bylo zařazeno pět dorostenců.

V utkáních jsme nastupovali se třemi v základu. Dokonce právě Vavřík, jako mladší dorostenec, rozhodoval o bodech.

Nebáli jsme do hry postavit i loňského žáka Chrastinu, jenž také jednou skóroval. Je však pravdou, že chyběla kvalitní střední generace, což se projevilo v krizových situacích.

Ti co byli, místo toho, aby strhly ostatní, tak se nám zdálo, že hledají chyby jinde než u sebe. A zde je slabina týmu. Tady je nutno zapracovat.

Hráčský kádr zůstane téměř beze změn, nebo jste již obeznámen s nějakými odchody?

Z devatenáctičlenného kádru je patnáct kluků kmenových. To je obrovská výhoda, která tu nikdy nebyla. Čtyřem hráčům skončilo hostování, dva chtějí do zahraničí a o tři je zájem ve vyšších klubech.

Dá se to ale řešit. Můžeme stáhnout ostatní naše hráče z hostování. Musíme na tom zapracovat. Do nastávající sezony výbor delegoval nového trenéra Kurfürsta.

Vše je rovněž o zajištění financí na sezonu. Něco je rozjednané a pomoci by měla i funkce manažera mužů pana Románka, jenž má určité možnosti.