Na výborné umělé trávě se od první minuty odehrával vyrovnaný boj. Hra se přelévala od jednoho pokutového území ke druhému, ale šancí bylo k vidění poskrovnu.

Poprvé však zahřmělo ještě do přestávky. Ve 22. minutě po přihrávce Jakuba Marka postupoval osamoceně na domácího gólmana Marek Šumšal.

Chytré obhození ještě zastavila tyč, ale dorážka již skončila v síti. „Do přestávky nám ovšem ještě zatrnulo, když po zbytečném faulu obránce kopal soupeř přímý kop z hranice pokutového území, ale Martin Chovanec byl na svém místě,“ přiblížil konec úvodní půle Radim Žingor starší, trenér hranických fotbalistů.

Vstup do druhého dějství vyšel hostům výborně, když ve 32. minutě přihrávku Radima Žingora ml. mezi obránce využil Zdeněk Stryk a po rychlé kličce zvýšil přízemní střelou na 2:0.

Hraničtí se po této brance uklidnili a začali hru plně kontrolovat. Ve 40. minutě se po rohovém kopu ještě neprosadil David Zezulka ani Dominik Zbruž, ale zoufalý odkop po závaru na malém vápně napálil z voleje Jan Nehyba a Hranice vedly o tři branky.

Hosté soupeře tlačili až do vystřídání svých tří hráčů, po kterém se hra vyrovnala a obrana musela řešit dvě ošemetné situace. Branku již však Hranice nedostaly a zaslouženě se radovaly z tříbodového zisku.

SK Unex Uničov - SK Hranice A 0:3 (0:1)

Branky: 22. Šumšal, 32. Stryk, 40. Nehyba

Sestava: Chovanec - Nehyba, Zezulka, Zbruž, Vyka (45. Molnár), Frydrych, Holoubek, Žingor (51. Štefek), Stryk, Šumšal (54. Zvirinský), Marek.

Radim Žingor st. po utkání řekl: „Naše hra byla založena hlavně na bojovnosti. Na předvedené hře je stále poznat manko z chybějících venkovních tréninků, které je zapříčiněno nepříznivým počasím minulých týdnů a hlavně nedostatkem tréninkových ploch.

Nejmarkantnější je to při standardních situacích, které jsme ještě neměli možnost vůbec trénovat. Klukům bych však chtěl za přístup k utkání poděkovat.“

Hraniční mladší žáci jsou i nadále třetí, ale už pouze dva body za vedoucím Hlučínem, se kterým se utkají tuto sobotu na domácí půdě.