V šestadvaceti utkáních neztratili ani bod, nastříleli přes sto branek a skončili s impozantním skóre 104:19.

K tomu přidali i vítězství v krajském Poháru České pošty, slavili tak dokonce double.

K týmu po nepovedené sezoně přišel nový trenér, Zdeňka Hoffmanna vystřídal bývalý kouč mládeže Hranic Radim Žingor.

To tak otevřelo Ústí možnost spolupráce s hranickým klubem, která se ukázala jako jedna z klíčových faktorů úspěchu.

„Vysvětluji si to hlavně tím, že jsme v Ústí na sezonu vybudovali farmu SK Hranice. Přišli sem se mnou tedy kluci, které jsem dvanáct let trénoval až do dorostu. Doplnili to i zkušení borci," vysvětlil Radim Žingor.

Tato fúze nakonec trvala jedinou sezonu, novou hranickou farmou totiž bude celek Bělotína.

„Spolupráce začala před sezonou a nyní zase skončí. Bylo to čistě na jednu sezonu. V příštím roce se farma přesouvá jinam. Budeme ale pokračovat s tím, že jsme některé hráče koupili," prozradil trenér Ústí.

Nechceme žádné žoldáky

Jádro týmu by se pro nadcházející sezonu v krajském přeboru tedy měnit nemělo.

„Půjdeme cestou vlastních kluků, nechceme žádné žoldáky. Hráči, kteří si to vybojovali, tak budou hrát. Přijdou ještě jeden nebo dva, kteří hráli druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž," řekl Žingor.

Jedna výhra za druhou na ústecký stadion lákala stále více fanoušků, výjimkou nebyla ani návštěva okolo 250 diváků.

Výsledky z poslední sezony budou i u soupeřů ve vyšší soutěži dozajista budit respekt.

„Hráli jsme v zimní přípravě zápasy s týmy z krajského přeboru. S Novými Sady, které byly suverénní, jsme třeba hráli 2:3. To byly ale zápasy, kde nešlo o výsledek. Teď jsme hráli i s Jeseníkem, který byl zase suverénní ve své skupině a bude naším soupeřem v kraji. Po vyrovnané první půli jsme vyhráli nakonec 4:1 a získali pohár a double, což už asi kluci nikdy nezažijí," připomněl Žingor další úspěch svých svěřenců.

Neporazitelní fotbalisté Ústí

Horní řada (zleva): Jiří Smolka (pokladník), Libor Vykopal (starosta), Jan Šnejdrla, David Bezděk, Patrik Sencovici, Michal Škařupa, Radim Žingor, Josef Velocha (asistent), Radim Žingor (trenér);

prostřední řada (zleva): Jakub Zeman, Rostislav Kočnar, Radek Vladík, Petr Holoubek, Radim Pokorný, Jiří Smolka, Vlastimil Plesník, Radim Proček, Roman Bernkopf;

spodní řada (zleva): Michal Bagar, Václav Smolka, Jan Pančochář, Tomáš Orava, David Urbášek, Marek Vyka, Tomáš Ševčík, Petr Černotský, Pavel Sencovici.

Farma Hranic byl ideální způsob

Kouč Ústí teprve sbírá první zkušenosti na lavičce mužů, jeho bilance je však zatím úžasná. V celkem jednatřiceti zápasech jednatřicetkrát slavil vítězství. Sám je z podobného úspěchu mile překvapen.

„Nečekali jsme to, ale chtěli jsme se okamžitě vrátit zpátky do krajského přeboru. Věděli jsme, že kádr ale musíme doplnit a vybudování farmy Hranic byl ideální způsob. Kluci se chytili, zjistili, že je to v Ústí baví a teď chtějí zůstat v Ústí," pověděl Žingor.

Ten nechtěl jmenovat jednotlivce a ocenil hlavně sílu kolektivu.

„Povedlo se to díky kolektivnímu výkonu. Kádr se stabilizoval tak, že když někdo ze základní jedenáctky vypadl, v pohodě jej nahradil někdo z lavičky a ani to nešlo nějak poznat. Bylo to zásluhou všech hráčů," vyzdvihl Žingor kolektivní výkon svého týmu.

Trenér zůstává

Úspěšný mladý trenér zůstane u celku Ústí i pro nadcházející sezonu v krajském přeboru.

„Měli jsme nějakou dohodu, že pokud postoupíme, tak bych měl zůstat. Mančaft se nám daří stabilizovat. Přes nějaké nabídky to dodržím a zůstanu," slibuje zatím neporažený kouč.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se o úspěch zasloužili. Starostovi obce Liboru Vykopalovi, manažerovi a pokladníkovi Jiřímu Smolkovi, sekretáři Petru Hadašovi, předsedovi oddílu Antonínovi Bagarovi, správcové paní Kopecké a vůbec všem pořadatelům. Jsou to lidé, bez kterých v Ústí fotbal fungovat nemůže. Nesmím zapomenout ani na náš oblíbený kiosek," uzavřel s úsměvem Radim Žingor.