Hosté vědomi si důležitosti zisku bodů se do vsetínských pustili s vervou. Vyvinuli velký tlak, o čemž svědčí série pěti rohových kopů v rozmezí deseti minut.

Vytvářeli si i gólové šance, z nichž tu největší Vavřík neproměnil. Postupně znejistěli, jejich hra začala působit křečovitě a dopouštěli se chyb v obranných činnostech.

Vsetínu již o nic nešlo, začal hrát pohodový fotbal a ve 40. minutě vstřelil právě po chybě v obraně Jaroš ke zděšení hostů úvodní branku. I po příchodu z kabin hosté útočili, avšak jejich útočná fáze postrádala důraz a zejména přesnost ve finální přihrávce.

V padesáté minutě svitla hranickým naděje, to když Modelský přešel přes tři hráče a umístěnou střelou srovnal. Ovšem za dvacet minut krásným volejem Kovačík poslal Vsetín opět do vedení.

V těchto fázích hrál Vsetín bezstarostný fotbal a zapomínal se vracet. A to se mu stalo osudným. Když v 74. minutě Dohnal vyrovnal, začala se karta obracet. Vzápětí vnikl do velkého vápna Modelský a po tvrdém zákroku na něj sudí odpískal penaltu.

Míč si na značku pokutového kopu postavil Dohnal a strhl vedení na stranu hranických, kteří si již nenechali vítězství sebrat. Hosté se tak kolo před koncem soutěže zachránili a i v příští sezoně budou hrát divizi.

FC Vsetín – SK Hranice 2:3 (1:0)

Branky: 40. Jaroš, 70. Kovařík – 74. a 76 z pen. Dohnal, 50. Modelský 1.

Sestava SK Hranice: Majer – Král, Richter, Punčochář (45. Bočan) – Modelský, Anastazovský, Málek, Bušina (45. Verchola) – Vavřík, Dohnal – Rebenda.

(skh)