Domácí vstoupili do zápasu dostatečně nabuzeni a již ve třetí minutě se radovali z gólu. Po kombinaci na levé straně hřiště se míč dostal do pokutového území, kde z nacvičené akce poslal Marek Šumšal míč proti noze Radimu Žingorovi a ten prudkou střelou z dvaadvaceti metrů pod břevno otevřel skóre.

Další tutovku pak zahodil Šumšal, když postupoval sám na gólmana, ale míč mu v poslední chvíli na hrbolatém terénu skočil a skončil nad brankou.

Poslední velkou příležitost první půle po přistrčení Jakuba Marka a střele Petra Holoubka zneškodnil včasným vyběhnutím gólman Bartoš. Jedinou příležitost hostí v 19. minutě zhatil výborný Martin Chovanec v brance.

Úvod druhého dějství ale Hranicím nevyšel. Hosté, kteří jako již tradičně vynikali hlavně v soubojích jeden na jednoho, v první desetiminutovce SK přitlačili a jen s vypětím všech sil a nezdolnou bojovností všech kluků domácí tomuto náporu odolali.

První šanci Hranic měl ve druhé půli opět rychlý Šumšal, ale v poslední chvíli byl před pokutovým územím nedovoleně zastaven brankářem. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá.

Deset minut před koncem domácí zahrávali nepřímý volný kop z osmi metrů. Střela Jana Nehyby ani následná dorážka Davida Zezulky se ale hradbou těl neprokousaly.

Ke konci utkání hranickým zřetelně docházely síly a soupeř několikrát nebezpečně zahrozil. Těsný výsledek s notnou dávkou štěstí se však domácím podařilo udržet až do závěrečného hvizdu a posunuli se tak na druhé místo tabulky.

SK Hranice - FC Hlučín 1:0 (1:0)

Branka: Radim Žingor.

Sestava SK Hranice: Chovanec - Siegel, Zbruž, Zezulka, Nehyba, Frydrych (27. Vyka), Holoubek, Žingor, Stryk, Šumšal (58. Šnejdrla), Marek (60. Zvirinský).

Jiří Chovanec, trenér SK Hranice, řekl: „Pouze výkon na maximální hranici našich možností sliboval úspěch proti technicky vyspělejšímu soupeři. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně a plnili taktické pokyny, kdy především v prvním poločase jsme byli jasně dominujícím družstvem na hřišti.

Druhé dějství ukázalo vyzrálost soupeře, který postupně převzal aktivitu. Bojovnost a vůle našich hráčů se ukázaly být rozhodujícím faktorem, který vedl k našemu vítězství, a za to bych jim chtěl poděkovat.“

(rž)