Po nevydařené generálce se Zlínem (prohra 1:5) se kluci představili v zcela odlišném světle a své vrstevníky nekompromisně smetli.

Jiskra Rýmařov-SK Hranice A 0:10 (0:3)

Od samého začátku se Hranice usadily na domácí polovině a soupeř se dostával pouze v ojedinělých případech před hranickou šestnáctku. První branky se hosté dočkali již v sedmé minutě, když Marek zakončil pohlednou kombinační akci na pravé straně hřiště. Po dalších třech minutách domácí gólman pouze vyrazil střelu Žingora, Marek nabil proti noze Strykovi a jeho dalekonosná střela skončila pod břevnem. Skóre poločasu uzavřel důrazný Frydrych po nahrávce od Šumšala.

Po změně stran již soupeř odcházel fyzicky a hosté toho dokázali patřičně využít, když v rozmezí šesti minut vstřelili čtyři branky. Pět minut před koncem utkání vystihl Marek odkop od branky a chytrým obstřelením gólmana zvýšil už na 8:0. Konečnou podobu výsledku na kulatých 10:0 upravil Frydrych, který bezpečně proměnil dva pokutové kopy.

„Kluky je potřeba za výsledek pochválit, ale také je nutno podotknout, že musíme zapracovat na zakončování vypracovaných příležitostí, kterých jsme si v tomto zápase připravili dalších deset. Pro mládežnickou kopanou je taktéž škoda, že nebyla vůle funkcionářů Řídící komise pro Moravu prosadit výborné pravidlo (platí nejen v O KFS) o hokejovém střídání, protože do zápasů bude moci v tomto ročníku zasáhnout pouze šestnáct, místo dosavadních osmnácti hráčů," řekl po utkání Radim Žingor, trenér vítězného celku.

Branky: Radim Frydrych 3, Jakub Marek a Zdeněk Stryk po 2, Marek Šumšal, Petr Holoubek a Jan Nehyba.

Sestava: Martin Chovanec (31. Jakub Tomečka), Daniel Siegel (40. Daniel Šerý), Dominik Zbruž, David Zezulka, Jan Šnejdrla (53. Tomáš Molnár), Radim Frydrych, Radim Žingor (37. Jan Nehyba), Petr Holoubek, Zdenek Stryk, Marek Šumšal (43. Petr Kelar), Jakub Marek.

STARŠÍ ŽÁCI

Jiskra Rýmařov-SK Hranice A 1:2 (0:2)

Branky: Radim Pokorný a Martin Halašta.

Sestava: Radim Nakládal, Martin Halašta, Richard Poláček, Václav Žabíček, Tomáš Kus, Jakub Lukeš, Miroslav Janáček (68. Štěpán Hlavica, 70. Josef Rýpar), Patrik Sencovici, Roman Grygar, Zdeněk Biskup, Radim Pokorný.