Černé mraky se stahují nad účastí dorostu v MSDL. Starší v domácím souboji s Karvinou opět prohráli a jediná varianta pro setrvání v soutěži je vyhrát ve Znojmě a jejich největší konkurent pro sestup (Šardice) nesmí dovézt tři body z Třince. Mladší dorost si s Karvinou poradil a vyhrál nejtěsnějším rozdílem.

Starší dorost

FKM Přerov - MFK Karviná 0:3 (0:1)

Hosté při svém postavení v tabulce již neměli o co hrát. Naopak Přerov vědom si mimořádné důležitosti utkání nezačal vůbec špatně.

Několik šancí dávalo tušit, že by souboj mohl pro FKM dopadnout dobře. Bohužel střelný prach zůstal v šatně. Smůla přišla před koncem první půle.

Podklouznutí Venského znamenalo jednobrankové manko. Po příchodu z kabin Přerov ještě zintenzivnil svoji ofenzívu, ale nervozita na kopačky sedala víc a víc.

Otřepané nedáš - dostaneš přišlo v polovině druhé části. Nevyužitá šance a bleskovýprotiútoksúspěšným zakončením - 0:2.

V této fázi už bylo na domácích znát, že bude hodně těžké zápas otáčet, ale chlapci se nevzdávali. Kalich hořkosti však FKM vypil do dna v samotném závěru a z brejkové situace inkasoval třetíbranku.

Sestava: Bělík - Venský (67. Hrabal), Gregovský, Zlámal (60. Kaláb), Samohýl - Schlehr, Střelec, Riedl, Hýbner, Baďura (78. Táborský) - Kučera.

Mladší dorost

FKM Přerov - MFK Karviná 1:0 (1:0)

O výsledku rozhodla situace na začátku první dvacetiminutovky. Kaláb byl při úniku faulován v pokutovém území. K penaltě se postavil Táborský a svěřený úkol splnil na jedničku nechytatelnou střelou do pravého horního růžku.

Málokdo by očekával, že tato situace dá konečnou podobu výsledku, protoževdalšímprůběhuhosté netahali za kratší konec. Několikrát měl přerovský gólman Judas dobře postavené tyče,ale také odvrátil spoustu slibných příležitostí Slezanů.

Šancí, zejména ze strany hostů bylo daleko více. Ty z Přerova by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Branka: Táborský z penalty.

Sestava: Judas - Zatloukal, Čtvtrníček, Slanina, Čechák - Václavíček, Táborský, Přidal, Talach (52. Zbožínek) - Lukáš, Kaláb (41. Navrátil).

Postup do krajského přeboru Postupové radosti se dostalo mužůmFKMještě před posledním kolem 1. A třídy.

Přerov hrál v Čelakovicích a po prvních pětačtyřiceti minutách byl stan nerozhodný 1:1. Ve druhém poločase ale rozhodl o tříbodovém zisku a postupu do krajského přeboru Petr Řehák.

V sobotu 16. června se naposledy představí žákovská béčka se Šternberkem (10 a 11.45) a dorost bude bojovat o vše ve Znojmě.

V neděli 17. června pak nastoupí vítěz 1.A třídy v Brodku u Přerova, který bojuje o udržení se v soutěži (16.30).