Dorostenci v boji o záchranu neuspěli v Třebíči. Áčko žáků mohlo učinit rázný krok v boji o postup do žákovské ligy, bohužel 1. HFK Olomouc neměl pro tento krok pochopení.

Ženy importovaly body z Vítkovic, posledního týmu tabulky, a potěšilo také vysoké vítězství béčka starších žáků s rezervou Hranic.

Starší dorost

HFK Třebíč FKM Přerov 6:1 (2:0)

Třebíč je v kategorii staršího dorostu jedním z nejúspěšnějších týmů jara, přesto se v koutku duše hledalo místečko pro možnost případného bodového zisku. Je však pravdou, že domácí neponechali nic náhodě. Na druhé straně je třeba přiznat, že v první půli jim byl Přerov důstojným soupeřem, i když šel o přestávce do kabin s dvougólovým mankem. Vývoji utkání neprospělo vyloučení gólmana Bělíka, který použil zákrok rukou mimo pokutové území. Mezi tyče musel ochránce svatyně mladšího dorostu Judas. Když FKM obdržel třetí branku, přišla celkem přirozená varianta taktiky, hra vabank. Ta přinesla dílčí ovoce v podobě snížení Stokláskem po spolupráci s Baďurou, ale také další tři zásahy třebíčských, a debakl byl na světě.

Branka: Stoklásek.

Sestava: Bělík - Samohýl, Gregovský (55. Judas), Kaláb, Novosad, Hrabal - Schlehr, Stoklásek, Riedl (60. Baďura), Střelec - Hýbner (65. Obručník).

Mladší dorost HFK

Třebíč FKM Přerov 4:2 (0:1)

Mladší dorost sehrál smolný zápas. V prvním dějství byl Přerov dominantním týmem. Zbožínkovi se podařil husarský kousek, když z přímého volného kopu téměř ze čtyřiceti metrů s pomocí třebíčského gólmana, který situaci podcenil, dostal hosty do vedení. V zápětí faul na Táborského v pokutovém území neposoudil rozhodčí jako penaltový. Hosté začátek druhé půle totálně nezvládli. Během dvanácti minut vytahoval Judas čtyřikrát míč ze své sítě. Dvakrát jej přelstili domácí útočníci v samostatných únicích po minelách v defenzívě a další zásahy přišly ze dvou penalt. V tu chvíli by bylo nejrozumnější, kdyby trenér Hatlapatka vhodil na hřiště »ručník «. Je pravdou, že jiskřička naděje vysvitla po centru Zimčíka, který zužitkoval hlavou Riedl, ale ze strany přerovských chlapců to byla již labutí píseň. Nebýt zpackaného začátku druhého poločasu, mohli hosté pomýšlet na bodový zisk.

Branky: Zbožínek, Riedl.

Sestava: Judas - Zbožínek, Kaláb (56. Riedl), Čtvrtníček, Talach - Přidal, Táborský, Zimčík, Václavíček - Slanina, Lukáš.

Áčko žáků se v souboji s 1. HFK Olomouc muselo obejít bez koučování trenéra Novotného, kterému přejeme co nejrychlejší návrat mezi své chlapce. Přerov na rozdíl od soupeře nevyužil své šance a odjel poražen 0:2 (0:0).

Mladší áčko mělo svůj zápas se stejnýmsoupeřem odložen. V souboji rezerv žáků se střetl Přerov s Hranicemi, které v žákovských kategoriích neprožívají zrovna nejlepší časy.

Starší si s chutí zastříleli a třemi brankami Peška a po jedné Pavelky, Kryšky a Kočerhana zvítězili 6:1 (3:1). Mladší béčko nezvládlo vstup do souboje, který se ukázal jako rozhodující, a prohrálo 0:2 (0:2). Ženy cestovaly na hřiště posledních Vítkovic, které v dosavadním průběhu ligy ještě neokusily slastný pocit vítězství.

Už o poločase Přerov vedl 2:1 a na konečném výsledku 6:1 se podílely dvakrát Matyášová a Mokrušová, po jednom zásahu přidaly Kloudová a Faltová. Muži mohli o svém vítězství rozhodnout v souboji s Kožušany již na začátku střetnutí, ale o výsledek se museli strachovat, protože hosté o poločase dokonce vedli 2:1, když první branku FKM vsítil Petr Řehák.

Po přestávce vyrovnával z penalty Petráš a horké kaštany musel vytahovat z ohně překrásnou trefou hlavou do horního růžku Mrázek. Přerov se touto výhrou přiblížil na jediný bod vedoucímu týmu tabulky Opatovicím.

O víkendu nabízí FKM opět kvalitní fotbalové menu v podobě zajímavých soubojů, jejichž výsledky budou mít rozhodující vliv na konečná umístění.

Už v sobotu je na pořadu další „šestibodové“ utkání MSDL - přerovští dorostenci přivítají Spartu Brno (so 10.15 a 12.30).

V neděli áčka žáků přivítají lídra divize, rezervu Sigmy Olomouc, která ovšem nemůže postoupit do žákovské ligy (10 a 11.45).

Ženy se představí v domácím souboji se Slavií Stachovice (ne 16). Muži, pokud pomýšlejí na postup, nesmí klopýtnout v Troubkách (ne 16.30).