To se bohužel nepodařilo a tým zakotvil na dně tabulky krajského přeboru. Starší dorost vybojoval v Uherském Brodě brankou z konce zápasu jednobrankové vítězství, mladší dorost si neproměňováním šancí se stejným soupeřem zbytečně pokazil dosavadní proplouvání divizí bez ztráty jediného bodu remízou. Přesto oba týmy vévodí svým tabulkám.

Áčka žáků v lize dostala po tuctu branek na Sigmě Olomouc. Béčka žáků nestačila na rezervy Uničova. Ženy doma dlouho vedly nad Havířovem, ten však ke konci vyrovnal na spravedlivou remízu.

Muži

Určice - 1. FC Přerov 3:2 (2:0)

Pod novým trenérem nastoupili hráči 1. FC s odhodláním bojovat a bodovat. Počáteční aktivita byla na jejich kopačkách, ovšem první střela neobsazeného domácího hráče skončila za Fikrovými zády.

Vyrovnání mohla přinést šance Hýbnera po pasu Poly, Novotného hlavička nebo Petrášova střela, ale ani jedna možnost neskončila přerovskou radostí. Naopak přišel konec prvního dějství, rohový kop soupeře, solné sloupy v podobě hostujících obránců a druhá branka Určic, navíc do šatny.

Bylo dobře, že po příchodu z kabin nehodil Přerov flintu do žita, ale snažil se o obrat. Liška se ocitl sám před domácí svatyní a byl sražen (faul ohodnocen pouze žlutou kartou). S nařízenou penaltou si Petráš poradil - 2:1. Fikr byl potom dvakrát proti změně skóre svými dobrými zásahy, a když se podařilo Novotnému hlavou vyrovnat, bylo zaděláno na bod.

Bohužel přišel nastavený čas, ofsajdová situace domácích benevolentně posouzená asistentem rozhodčího a rána do vazu hostů v podobě třetí branky Určic. Z pozápasových událostí v kabinách si navíc odnesl Václavíček kartu červené barvy.

Branky: 56. Petráš z penalty, 82. Novotný.

Starší dorost

Uherský Brod - 1. FC Přerov 0:1 (0:0)

Papírovým favoritem byli hosté, ale vývoj první půle přinesl šance na obou stranách, ovšem bez brankového efektu. Přerovu pomohl gólman Bělík svými zásahy, v jednom případě měl dobře postavenou tyč. Možnosti 1. FC spálili Táborský, Machač a zejména Riedl, kterému uherskobrodští stopeři nabídli svými minelami samostaný únik zakončený střelou vedle branky.

Ve druhé půli mohli strhnout vítězství na stranu hostů Gregovský po podběhnutí míče brankářem a Schlehr při dalším samostatném nájezdu. Když už domácí vážně pomýšleli na bod, přišlo vybojování míče střídajícím Lukášem Baďurou, centrovaný míč Schlehra a rybičková hlavička Machače do sítě Brodu. Tříbodový zisk dal přerovskému staršímu dorostu jistotu, že i tento týden bude kralovat divizní tabulce.

Branka: 86. Machač.

Mladší dorost

Uherský Brod - 1. FC Přerov 1:1 (0:0)

Přerovští mladíci ztratili na jižní Moravě zbytečně dva body, pokazili si výtečnou sérii a navíc je na čele bodově dohnaly brněnské Židenice. V první půli zahodili šance Zatloukal, Navrátil, Lukáš, Zselezo a Janováč. Přerov by při lepší mušce mohl vést rozdílem třídy a nebylo by o co hrát.

Po změně stran, opět bez tref do černého, nezužitkovali možnosti Janováč, Lukáš ani Navrátil, a přišel trest. Přerovští stopeři nechali trestuhodně hlavičkovat domácího hráče před velkým vápnem, ten přiťukl svému spoluhráči, který nedal Judasovi střelou podél nohou sebemenší šanci.

Vyrovnat se přece jen podařilo, když Machač přiťukl Čechákovi a ten se z 28 metrů perfektně trefil. Úplný obrat měli na kopačkách hostující Lukáš s Václavíčkem, ale svou liknavostí šance prováhali. Remíza je zklamáním.

Branka: 69. Čechák.

Žáci

Áčka žáků hrála v Olomouci na Sigmě. Oba týmy dostaly výprasky v podobě tuctu obdržených branek, shodně prohrály 12:0. Starší žáci dostali do poločasu sedm branek, mladší osm. Nebyla herní činnost, ve které by se mohli hosté rovnat či konkurovat domácím. Navíc stará bolest u žákovských týmů je ta, že v případě nepříznivého vývoje utkání ztrácí chlapci motivaci, nebojují a skóre se neustále navyšuje.

Bohužel plenění žákovských družstev podobných klubů jako je Přerov dravými rybami z vod prvoligových klubů bude tuto propast stále prohlubovat, ale to je problém pro povolané osoby klubů či funkcionářů svazu.

Béčka žáků nastoupila proti rezervám Uničova na jejich půdě. Obě prohrála shodným výsledkem 0:2. Starší zaostávali o dvě branky již v poločase, mladší prohráli úvodní dějství o jednu branku. Doupal sice nastřelil břevno, ale ani další slibné akce nebyly dotáhnuty do konce, proto si Přerov body neodvezl.

Ženy

1. FC Přerov - Havířov 1:1 (1:0)

Šance Matyášové a Roosové se neujaly, ale Mokrušová podél nohou brankářky soupeře zkušeně otevřela účet zápasu. Havířov potom přidal na obrátkách a jeho šanci hasila obrannými zákroky Petrášová. A právě jí na konci poločasu pokazila radost hostující brankářka při přímém kopu. Druhé dějství začal Havířov náporem, který mu vydržel téměř celý poločas.

Nebýt Pospíšilové v brance Přerova, bylo by neveselo. Hostům se přece jen ke konci podařilo vstřelit branku a uhrát spravedlivou remízu. Za výkony v utkání zaslouží pochvalu Pospíšilová a Petrášová.

Branka: 10. Mokrušová.

Co se chystá na nadcházející víkend?

v sobotu 6. října čeká doma muže přetěžký soupeř v podobě FC TRUL Mikulovice (15.30). Předtím se však představí ještě dorostenci v soubojích s MSK Břeclav (10.15 a 12.30).

Domácí nedělní program otevřou áčka žáků s Tescomou Zlín (10 a 11.45), béčkům žáků budou soupeřem chlapci Nových Sadů (13.30 a 15.15). Jediným družstvem, které se představí venku, budou ženy v Krnově (ne 14.30).