Fotbalisté SK Hranice doma remizovali s juniorkou Baníku Ostrava

HRANICE - Dalším kolem pokračovala o víkendu fotbalová divize, skupina E. Do Hranic přijela rezerva Baníku Ostrava a oba soupeři se o body rozdělili rovným dílem.

18.9.2007

Hraničtí fotbalisté urvali v domácím prostředí s juniorkou Baníku Ostrava jediný bod. Foto: Ilustrační foto: archiv SK Hranice

SK Hranice-FC Baník Ostrava B 2:2 (2:1)

Juniorka Baníku Ostrava se jako obvykle prezentovala důslednou obrannou činností s vysokými středními obránci, kde zejména Pavlík podal takřka bezchybný výkon, běhavou zálohou, v níž dominoval Ficek, a v útočné řadě dělal problémy domácí obraně urostlý Myšinský.

Hranice chtěly navázat na slušné výkony z posledních zápasů a téměř se jim to podařilo. V 18. minutě po zahraném rohovém kopu se k odraženému míči dostal Ferenc a zajistil Hranicím vedení.

O dvacet minut později se obranou Baníku proháčkoval Modelský a na šestnátce přehodil vysoké obránce, kteří řešili tuto situaci sražením míče do vlastní branky - 2:0. Až do této minuty se hrál oboustranně pohledný fotbal.

V závěru poločasu však domácí zbytečně nakopávali míče, nenapadali soupeře v rozehrávce, a to se jim vymstilo, když gólem do šatny snížil Ficek. Úvod druhého dějství lépe vyšel Baníku a v 53. minutě srovnal Přecechtěl na konečných 2:2.

Celá druhá půle byla poznamenána nerovností terénu, takže bylo vidět více bojovnosti a nasazení než kombinace. Přesto si obě družstva vytvářela gólové šance. Baník nastřelil břevno, domácí Bušina se po křižné přihrávce ocitl před brankářem, jeho střela byla sice prudká, ale trefila gólmana, a tak se na výsledku již nic nezměnilo.

„Myslím si, že nerozhodný výsledek je spravedlivým vyjádřením sil, i když je pravda, že jsme vedli 2:0. V závěru utkání mohlo dojít jak k zisku, tak i k ztrátě bodů, avšak ani hosté ani my jsme neproměnili brankové příležitosti,“ řekl po utkání Kubica, trenér SK Hranice.

Sestava: Vítek - Michálek, Král, Richter, Bočan - Fiala, Málek, Modelský, Feranc - Rybařík (78. Rebenda), Dohnal (62. Bušina). ŽK: Bočan, Král, Rybařík, Bušina - Přecechtěl. Rozhodčí: Ludvík. Diváci: 350.

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Jiří Brdečka

Předpremiéru filmu o Jiřím Brdečkovi uvidí Hraničané jako první

Olympiáda je sen, za kterým si půjdu, říká judista Klammert

Před dvěma lety se stal mistrem Evropy do 23 let, nyní prožívá další vynikající sezonu. David Klammert v Hranicích jen potvrdil pozici třetího nejlepšího českého judisty současnosti a ovládl váhovou kategorii do 100 kilogramů.