Začátek duelu přitom nasvědčoval tomu, že to budou domácí, kdo by měl diktovat tempo hry po celý zápas. Už v páté minutě se totiž prosadil Jan Ferenc. V následujících patnácti minutách ale nedaleký soupeř hranický tým dokonale zaskočil a třemi brankami otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. Trefili se kapitán Švec, kanonýr Lokša a záložník Juříček.

„Začali jsme aktivně a sebevědomě, hosté pak ale potrestali dvě hrubé chyby obránců a navrch přidali třetí branku přesnou střelou z přímého kopu," řekl k utkání trenér Hranic Rostislav Sobek.

Hranice se snažily po změně stran s výsledkem něco udělat. Střelecké eso Novojičínských Lokša se ale trefil ještě podruhé a pátou brankou pečetil zaslouženou výhru hostů Švancer.

„Z naší strany už to mělo v určitých fázích parametry mistrovského utkání, ale samozřejmě je ještě pořád spousta věcí, které nejsou úplně ideální, a které musíme odstranit," uvedl novojičínský kouč Jan Pejša.

Hraničtí mají před sebou už jenom poslední zápas přípravy proti přerovské Viktorce. Duel se odehraje na neutrální půdě v Prosenicích na travnaté ploše od 15 hodin.

SK Hranice – FK Nový Jičín 1:5 (1:3)

Branky: Ferenc – Lokša 2, Švec, Juříček, Švancer.

Hranice: Tomečka (46. Matůšů) – M. Kuchař, Vanduch (55. Baran), Čáp, Kubica (60. Frydrych) – Šišlák, Zezulka – Nehyba, Ferenc (80. Kušner), Hrdlička – Vyka. Trenéři: Rostislav Sobek, Stanislav Matýska.

Nový Jičín: Šrom (46. Tichánek) – Švancer, Malina (60. Nippert), Farský, Kiss Farkas – Švec, Juříček – Kalich, Fertál, Seidler – Lokša. Trenér: Jan Pejša.