Severomoravané šli na domácím hřišti do vedení jako první. Již sedm minut po úvodním hvizdu využili nakopnutého míče z rohu. Balon se nejdříve odrazil od břevna, čehož využil Nikola Štýbar a hlavičkou zakončil za záda hostujícího Jakuba Tomečky.

Hranice Štýbarovu branku potrestaly pouze o minutu později, kdy první a jediný gól hostí vstřelil Martin Lasovský.

Po změně stran začali lépe dle trenéra Hranic Rostislava Sobka jeho svěřenci, následně se však akce chopili Polomští a v 65. minutě zvýšili svůj náskok na 2:1 zásluhou Lukáše Kužela.

„Když jsme vyrovnali na 1:1, nějak jsme se s tím srovnali. Potom jsme dostali opět gól z rohu, což stálo hlavně na koncentraci a odpovědnosti hráčů," neskrýval zklamání lodivod Sportovního klubu.

Pustá Polom pak těsné vedení zvýšila, když se deset minut před koncem opět trefil Lukáš Kužel. Ten využil skrumáže okolo rohové vlaječky a po zemi vypálil do pravého dolního rohu.

Hranicím se už nepodařilo srovnat krok a domů tak odjížděly bez tří bodů.

„Hráči byli obeznámeni s tím, že se utkání bude odehrávat v šestnáctkách. Na chvíli to v hlavách polevilo," konstatoval Rostislav Sobek.

„Soupeř navíc nějakou dobu čekal na domácí výhru," popsal odhodlání Pusté Polomi zvítězit kouč hostí.

SK Hranice se dvě kola před koncem podzimní části letošní sezony propadl na páté místo. Šanci zlepšit svoji bilanci mají hraničtí fotbalisté již o víkendu, kdy na domácí půdě přivítají poslední Velké Karlovice.

SC Pustá Polom – SK Hranice 3:1 (1:1)

Branky: 7. Štýbar, 65. a 80. Kužela – 8. Lasovský.

Rozhodčí: Svoboda – Běhal, Kondler. ŽK: Černohorský, Šmíd – Čáp, Nehyba. Diváci: 90.

Pustá Polom: Štencel – Potůček, Hradský, Kužel, Jašek, Černohorský, Štýbar, Šmíd (85. Blucha), Kundrátek, Hradský, Poštulka (54. Pfleger). Trenér: Martin Janík.

Hranice: Tomečka – Rostislav Sobek ml., Čáp, Kalous, Kundrát, Vyka, Ferenc, Modelský (73. Kuchař), Lasovský, Šišlák (73. Širůček), Nehyba (84. Šigut). Trenér: Rostislav Sobek.

Autor: Lubomír Budný