Valná hromada, která zvolí nové představenstvo klubu, rozhodující o trenérovi A-týmu, stále nezasedala. Stane se tak v pátek 19. února. Pak se uvidí, zda-li se Hranice dočkají nového lodivoda. Možné je, že u kormidla zůstane Rostislav Sobek.

„Dostal jsem důvěru, abych to nějak stabilizoval. Situace je taková, že po dlouhé úvaze jsem tady pořád," říká momentálně hlavní trenér SK Hranice.

Ten byl předtím spokojen s prací u „devatenáctky" 1. HFK Olomouc. Možnost trénovat v hranické „áčko" je pro něj určitým lákadlem. „Je to doma, je to sportovní výzva. Dal jsem si další metu do té valné hromady. Poté může nastat cokoliv. Případně bych se tomu nebránil," prozradil Sobek. Jedním dechem však dodává:

„Pokud to bude realizovatelné. Člověk má nějaké představy. Divize je čtvrtá nejvyšší soutěž. Někdo řekne, že je to amatérská soutěž, ale děláte něco pětkrát týdně, potřebujete zázemí a podmínky. Dáváte do toho minimálně své jméno. O tom by mělo pak být případné jednání."

Hráči utíkají za prací

U momentálně dvanáctého celku divizní skupiny E by jej nečekal lehký úkol. Tým se na podzim spíše trápil a poslední Velké Karlovice na něj ztrácí pouhých pět bodů. Hraničtí navíc zaznamenali četná oslabení kádru.

„Kluci nám odcházeli hlavně pracovně do zahraničí. Byl to Miroslav Hanák nebo Lukáš Biskup na podzim. Teď nám do Anglie odjíždí Patrik Hoffmann. Michal Žoch je zase zaměstnaný v Praze," připomíná trenér.

Do přípravy se navíc zatím nezapojily tradiční opory týmu Tomáš Chrastina či Radim Kundrát. Oba trápí svalová zranění a jejich další start je nejistý.

Návrat kanonýra?

Do role největší posily by naopak mohl být pasován útočník Adam Kušner. Mladý dlouhán před rokem odešel do druholigové Opavy. Dal výpověď v práci, podepsal profesionální kontrakt a chtěl si začít plnit sen. Štěstí mu však nepřálo, hned při prvním přípravném duelu utrpěl ošklivé zranění hlavy.

„Po fatálním zranění se z Opavy vrátil Adam Kušner, ale taky není jisté, jak na tom bude kvůli práci. Prodělal silný otřes mozku, pohybově jej to stále trošku omezuje. Myslím, že za opavské béčko nastoupil poprvé až v listopadu," zmínil se Rostislav Sobek.

Kušner není jedinou novou tváří v hranickém dresu. Kromě hráčů z dorostu se k celku připojili také David Zezulka nebo Lukáš Lasovský. Talentovaný střední záložník Lasovský přichází z dorostu Sigmy Olomouc, Zezulka se pro změnu vrátil z pracovního pobytu v Dánsku.

„V pátek by se měl objevit ještě krajní záložník či obránce Adam Hrdlička. Ten působil v přípravě juniorky Baníku Ostrava," doplnil Sobek.

Hranice zatím v rámci přípravy odehrály tři utkání. To poslední s olomouckou Holicí. Třetiligový celek dokázaly doma porazit 3:1, forma hráčů podle trenéra stoupá.

„Za ty tři zápasy to jde herně nahoru. V posledním utkání se nám už dařilo i střelecky. Kondiční stránka teď přeci jen hraje prioritní roli," uvedl kouč na závěr.

Autor: David Král

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY SK HRANICE

20. 1. SK Hranice – SK Sigma Olomouc U19 2:5 (2:4)
23. 1. SK Hranice – SK Uničov 0:3 (0:1)
30. 1. SK Hranice – 1. HFK Olomouc 3:2 (0:1)
6. 2.   SK Hranice – FK Šternberk (10.50 hod.)
13. 2. SK Hranice – FK Kozlovice (10.50)
20. 2. SK Hranice – 1. HFK Olomouc B (10.50)
27. 2. SK Hranice – SFK Elko Holešov (10.50)
5. 3.   SK Hranice – FK Nový Jičín (10.50)
12. 3. SK Hranice – 1. FC Viktorie Přerov (čas a místo bude upřesněno)