Problém měli hraničtí borci hlavně s dlouhými míči.

„Dlouhé míče nám dělaly problém, Soupeř má na tom vystavenou taktiku, kterou ovládá. Jak kvalitně nakopávanými balóny, tak vyhranými souboji kolem vápna," řekl k mači Rostislav Sobek.

Bilanci se pokusí středomoravský manšaft vylepšit již v sobotu, kdy na své půdě přivítá celek Rýmařova. Ten okupuje jedenácté místo tabulky a je pouze o bod před Hranicemi.

Lodivod Sobek předestřel, že jak Brumov, tak Rýmařov využívají spíše kombinační hru.

„Budeme se snažit využít domácího prostředí," nastínil vůdce mužstva SK Hranice.

Opory stále chybí

Oproti minulému utkání nehodlá kouč měnit ani základní sestavu, která se v utkání proti Valachům osvědčila. Stále mu však chybí opory Kundrát
s Chras­tinou, na které si spoluhráči budou muset chvíli počkat.

Hranice v podzimní části porazily tým z podhůří Jeseníků 1:2. Rýmařov byl však v předešlém vzájemném utkání oslaben po pohárovém mači s Baníkem Ostrava. „Myslím se, že únava je tenkrát zlomila," zamyslel se Rostislav Sobek.

Hranický kádr nyní drží v tabulce dvanáctou pozici se sedmnácti body a výhra by mu jistě pomohla, neboť týmy pod ním disponují stejným počtem bodů.

„Hrajeme doma a to musíme hrát na vítězství, navíc se soupeřem 
o umístění v tabulce," řekl trenér Sobek.

Po prvním odehraném zápase je těžké předvídat, co se stane
v dalších utkáních. Přesto se Hranice o vítězství nad Brumovem praly a kouč Sobek má již jasno, v čem musí jeho svěřenci zabrat. „Pořád musíme zlepšovat obranné standartní situace
a kvalitnější přechod do útoku," dodal na závěr trenér.

Autor: Lubomír Budný