Utkání od prvních minut nabídlo rychlý fotbal. Gólový účet úvodní půle se napsal v šestnácté minutě. Domácí poslal do vedení Pokorný, ale prakticky vzápětí hosté kontrovali Kobylíkem.

„Do utkání jsme vstoupili špatně. Až druhá polovina poločasu byla z naší strany dobrá. Chtěli jsme hrát a v kombinaci se nám celkem dařilo. Řekl bych, že jsme na hřišti dominovali. Měli jsme z toho něco vytěžit, bohužel se to nepodařilo," pověděl nespokojený šumperský trenér Bohdan Hecl.

Do druhého dějství šli hráči obou týmů s jasným odhodláním. Zůstávalo pouze otázkou, kdo s tím lépe naloží.

„Nabádal jsem hráče, aby druhý poločas hráli stejně jako druhou část první půle. Začali jsme však vlažně a domácí tím vrátili do hry. Je škoda, že jsme zahodili za stavu 1:1 tu standardku. Inkasovat gól ze sedmdesátimetrového brejku se stává už naší klasikou," zmínil hostující lodivod.

Právě trefa Ference byla nakonec tou zlomovou. Ten v posledních třech zápasech zaznamenal čtyři branky a aktuálně potvrzuje pozici nepostradatelného. „Nadávám mu ani žádné úkoly. Je to takový srdcař, když je potřeba týmu vypomůže i v obraně. Nechávám mu v útočné fázi volnost. Má dobrý výběr místa, což svými brankami potvrzuje," pochválil svého svěřence trenér Alexander Bokij.

Šumperští měli na kopačkách několikrát vyrovnání, avšak s příležitostmi doslova pohrdli. „V závěru jsem ještě pořád věřil, že dokážeme srovnat. Měli jsme dost střeleckých příležitostí. Ještě v té devadesáté minutě balon skončil ideálně před bránu přímo na nohu útočníka. Jsem zároveň přesvědčený, že nám v tu chvíli sudí odepřel penaltu. Dostáváme se do svízelné situace," přiznal Hecl.

Kladné hodnocení neměl ani jeho protějšek Alexander Bokij. „Byl to jeden z našich nejhorších domácích zápasů. V první půli hráči takřka vůbec neplnili taktické pokyny. Po přestávce se začali hrát trošku zodpovědněji. Snad ty tři body povzbudí psychiku hráčů."

Hranický kouč viděl nedostatky hlavně v obranné fázi. „Trápíme se s tím už čtvrtý zápas. Dostali jsme v nich jedenáct branek, a to mluví za vše. Je to vizitka celého mančaftu," doplnil.

Další zápas sehrají Hranice v sobotu od 16.30 na hřišti Valašského Meziříčí. Šumperk bude bojovat o potřebné body doma, a to v neděli od 16.30 proti Petrovicím.

SK Hranice – FK SAN-JV Šumperk 2:1 (1:1)

Branky: 16. Pokorný, 55. Ferenc – 16. Kobylík.

Rozhodčí: Stodůlka – Galásek, Šištík. ŽK: Alaev, Kalous – Reichl, Skopal. Diváků: 110.

SK Hranice: Tomečka – Chrastina, Kundrát, Alaev, Čáp – Bušina (82. Pančochář), Kalous, Pokorný (76. Šimíček), Ferenc (89. Bezděk) – Orava (46. Hoffmann), Lee (85. Kuchař). Trenér: Alexander Bokij.

Šumperk: Šabo – Kobylík, Z. Horák, Skopal, Hruda – Přikryl, Reichl, Mlynář, Konečný – Chlebek (73. Demeter), Kováč (71. Baláž). Trenér: Bohdan Hecl.