Úvodní minuty nic důležitého nepřinesly. Zpočátku se v deštivém podnebí bojovalo se o každý centimetr hřiště a oba týmy čekaly, co ten druhý vymyslí. Hraničtí působili na míči jistějším dojmem. V první výraznější šanci se ocitl Kušner, byť pohotově vystřelil, Švéda neměl s jeho pokusem výraznější problém.

Udeřilo však na druhé straně. Kyselák se obtočil přes bránícího beka soupeře, podíval se, a přesně přihrál na číhajícího Pavelku, který už přesně věděl, kam střílet.

„Vstoupili jsme do utkání aktivně, vytvořili jsme si šance, ale skóroval soupeř. Bohužel jsme nepohlídali v pokutovém území hráče, a to se nám vymstilo," zmínil Alexander Bokij, trenér Hranic.

Do kabin tak šli spokojenější Přerované, a to ještě v závěru si dobrými střeleckými pokusy prezentovali Bubeník s Kyselákem. „Se druhou fází poločasu jsem byl spokojený. Už i hra v obraně byla lépe organizovaná a dokázali jsme eliminovat brejky domácích," pověděl přerovský kouč Richard Švehlík.

Také úvod druhé poloviny patřil domácímu týmu. Dle předpokladů šel na hřiště Orava, který měl oživit ofenzivu, ale ani on se nakonec výrazněji neprosadil.

V 55. minutě se sice Ferencovi podařilo vyrovnat, avšak pomezní sudí radost Hranic utnul zdviženým praporkem. „Myslím si, že to byl regulérní gól," řekl s přesvědčením Bo­kij.

„Nedokáži posoudit, jestli to byl ofsajd nebo ne. Rozhodčí to posoudil tak, jak posoudil, což bylo pro nás velké vysvobození. Kdyby to bylo 1:1, tak by to zase vlilo hranickým hráčů krev do žil a měli bychom problémy," připustil Švehlík.

Domácí musela mrzet zejména neproměněná šance Kundráta. „Soupeř už své vedení bránil. Kundrát navíc z malého vápna netrefil prázdnou bránu," dodal s výsledkem zklamaný lodivod Hranic. Hosté hráli už na jistotu a vítězství také udrželi.

A po závěrečném hvizdu už mohli slavit. Byť před sezonou byly ambice jiné, tak vzhledem ke komplikacím, které na Viktoriány dolehly, je záchrana divize úspěchem.

Hosté neskrývali radost. V šatně si zazpívali vítězný pokřik a mohli se tak s klidným svědomím vracet domů. „Hráčům bych v prvé řadě chtěl poděkovat za nasazení, kterým se prezentovali. Celkově to byl pro nás velice těžký zápas, obzvlášť proto, že Hranice mohly hrát už v klidu," poznamenal Švehlík.

A kde viděl přerovský lodivod hlavní klíč k úspěchu? „Rozhodlo asi naše větší nasazení. Měli jsme přece jen trošku větší motivaci zvítězit. Hráči dohrávali zápas v křečích. Dlouho jsem je neviděl tak bojovat. Klobouk dolů i před Švédou," chválil své svěřence jejich trenér.

Viktoriáni tak ziskem tří bodů stvrdili své setrvání v divizi. „Potýkali jsme se v sezoně s řadou problémů. Nakonec musím opravdu hráče za výkony v posledních dvou zápasech vyzdvihnout. Byla tam spousta spekulací, jak ta utkání dopadnou, ale z naší strany to bylo naprosto čisté," dodal Švehlík.

SK Hranice – 1. FC Viktorie Přerov 0:1 (0:1)

Branka: 18. Pavelka.

Rozhodčí: Richtár – Šafrán, Těšina. ŽK: Chrastina, Orava – Hýbner, Bubeník. Diváků: 110.

SK Hranice: Tomečka – Chrastina (65. Kuchař), Alaev, Kalous, Čáp – Bušina (46. Orava), Šnejdrla (28. Kundrát), Málek, Ferenc (68. Pančochář) – Lee (65. Hoffmann), Kušner. Trenér: Alexander Bokij.

1.FCV Přerov: Švéda – Hrabal, Hýbner, Netopil, Bubeník – Pavelka (87. Baran), Václavíček, Dostál, Hrušák (63. Zaoral), Kyselák – Mrázek (73. Chuda). Trenér: Richard Švehlík.