Utkání začalo mírnou převahou Šternberských, kteří drželi míč v útočné polovině s přehledem přibližně prvních patnáct minut. Pak se hra vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách.

„Škoda, že jsme neproměnily gólové situace v prvním poločase. Nejméně dvě tam byly," komentoval nepovedený zápas trenér TJ Sokol Ústí Zdeněk Hoffmann.

Zatímco ještě o přestávce byli diváci za bezbrankového stavu napjatí, který tým nakonec získá body, ve druhém poločase už bylo jasno. Ústečtí fotbalisté nepředvedli prakticky žádnou pohlednou akci a nedokázali výrazněji ohrozit soupeřovu branku. „Chyběl nám hráč, který by hru trochu uklidnil a podržel míč," zdůvodnil to Hoffmann.

Do domácí sítě balon úspěšně dopravil v 65. minutě Valtr. Z trestného kopu z velkého vápna prostřelil zeď a zamířil do horního rohu branky – 0:1. Vítězství Šternberka pojistil o patnáct minut později Sklenář. „Bylo vidět, že nás soupeř chtěl zatlačit na naši polovinu dlouhými nákopy, ale moc se mu to nedařilo. Naopak jsme mohli vyhrát výraznějším rozdílem, kdyby se podařilo proměnit další šance Coufala a Hlaváčka," hodnotil střetnutí trenér vítězného klubu FK Šternberk Oldřich Sklenář.

„Čekají nás teď zápasy spíše s celky z první poloviny tabulky a chceme i nadále vyhrávat. Sestupové příčky už jsou za námi a je vidět, že se hráči uklidnili. Naším cílem je umístit se v první trojce nebo čtyřce krajského přeboru," doplnil spokojený Sklenář.

Jeho ústecký protějšek ale své svěřence moc nechválil. „Pro nás to dopadlo katastrofálně, protože mužstva z konce tabulky se na nás začínají dotahovat. Hráči si musí sáhnout do svědomí a začít lépe hrát. Góly, které jsme dostali, padly po našich individuálních chybách," sdělil Hoffmann.

Ten ve svém kádru nakonec přece jen našel dva hráče, jejichž výkon se mu líbil. „Jediný, kdo snese přísnější metr, je Plesník. Pochválit musím také Tomáše Páleníka, který i přes svůj zdravotní stav, se kterým nastoupil, předčil mnohé zdravé hráče. Nemyslím si ale, že Šternberk dnes vyhrál zaslouženě. Prostě jen dal góly," dodal závěrem ústecký kouč.

TJ SOKOL ÚSTÍ – FK ŠTERNBERK 0:2 (0:0)

Branky: 65. Valtr, 80. Sklenář. Rozhodčí: Přikryl – Svozil, Částečka

Ústí: Zeman – Černotský, Palacký (65. Juga), Plesník, Zvirinský (30. Bagar) – Škařupa (57. Skácel), Páleník, Pančochář, Ševčík – Pat. Sensovici, Pokorný. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Šternberk: Vytřísal – Frieb M., Frieb T., Novosad, Tomanec (72. Vinkler) – Jurečka (78. Sklenář), Valtr, Kymlička, Coufal – hlaváček, Hlaváč (65. Steklý). Trenér: Oldřich Sklenář.