Domácí ale předvedli výkon postavený na kvalitní defenzivě, což na soupeře platilo.

Sokol Ústí – Tatran Litovel 3:0 (0:0)

„Hráli jsme s velice kvalitním soupeřem, který byl vynikající v pohybu, v presingu. Proto jsme první poločas vycházeli z velmi dobré obranné činnosti a k brejkům jsme se dostávali jen sporadicky,“ říká k první tři čtvrtě hodině Vojtech Bušina, domácí kouč.

Diváci v první půli koření fotbalu neokusili, a tak oba soupeři odcházeli do kabin za bezbrankového sta­vu.

Začátek druhé půle už ale Ústí vyšel, kdy se po rychlém protiútoku uvolnil Rebenda a výborně zakončil. To běžela 52. minuta.

„Obraz hry byl v podstatně pořád stejný, Litovel měla více ze hry a my jsme hrozili z rychlých protiútoků,“ přibližuje utkání trenér Sokola.

Uklidňující druhá branka jeho svěřenců padla dvacet minut před koncem utkání a postaral se o ni útočník Černotský.

Hosté se snažili korigovat výsledek, vysunuli útočníky, nicméně v závěru utkání pečetil vítězství domácích střídající Janásek, který se v 89. minutě prosadil z brejkové situace po zpětném centru.

„Musím kluky pochválit za kvalitní defenzivní práci, která s takovýmto soupeřem byla platná. Ani v poli jsme nepropadávali, i když Litovel byla lepší. Přechodová fáze se nám nadmíru podařila, a tak jsme se s domácími fanoušky rozloučili vítězstvím,“ dodává Bušina, lodivod ústeckého týmu.

Branky: 52. Rebenda, 70. Černotský, 89. Janásek.

Sokol Ústí: Chrástecký – Dostál, Palacký, Plesník, Smolka (72. Bagar) – Skácel, Kufa, Páleník, Škařupa – Rebenda (72. Orava), Černotský (85. Janásek).