„První týden přípravy a první zápas je za námi. Prohráli jsme 1:5, ale nemůžu nikomu nic vyčítat. Hráči, kteří se sešli, se snaží, tréninky máme nyní spojené s dorostem. Bohužel šlo vidět, jak nám chyběla šestice hráčů základní sestavy. Odešel útočník Adam Kušner, chyběl kapitán Petr Málek a Tomáš Chrastina. Cizinci Alaev, Lee a Chechelenko se vrátili domů, museli opustit republiku včas kvůli vízové povinnosti. Málek marodí s třísly, půl roku hrál přes bolest a zatím se na tréninku neobjevil. Nevíme ještě, jestli se bude léčit nebo úplně končí s fotbalem, tak doufám, že se nám vrátí," přiblížil trenér Hranic Alexander Bokij problémy s kádrem v úvodu zimní přípravy.

Jak budou Hranice vzniklé mezery zalepovat, zatím není jasné. „Uvidíme, jestli se nám podaří přivést zase nějaké cizince nebo jiné posily, musíme se snažit zapracovat do kádru také naše odchovance," pokračoval Bokij.

První přátelské utkání bylo rozhodnuto prakticky po poločase. Úvodní trefu Kroměříže zaznamenal v 31. minutě po rychlé akci na zadní tyči číhající Šturma. Na 2:0 zvyšoval o pět minut později Žák. V 39. minutě to bylo již 3:0, když se z přímého kopu hezky trefil Mazouch.

Ve druhé půli měli nadále navrch hosté, přestože obměnili většinu sestavy. Na 4:0 dával v 68. minutě Galetka. Čestný úspěch Hranic přišel v 82. minutě utkání, na 1:4 z pohledu domácích snižoval Kuchař. Hostům však čtyři branky v síti Hranic byly málo a na konečných 5:1 navýšil skóre zápasu v 88. minutě Beránek.

„Vůbec se mi nelíbil náš herní projev, na tom musíme ještě zapracovat. Prvních 25 minut jsme ale hráli vyrovnaný zápas. Měli jsme dvě tutové šance, které jsme neproměnili. Pozitivum vidím v tom, že jsme vyzkoušeli šest dorostenců. Je sice vidět, že žádný z nich asi do základní sestavy ještě nepatří, musí hodně pracovat. Je ale dobře, že jsme měli možnost si je prohlédnout," řekl Bokij.

SK Hranice tak naskočil do nového roku proti těžkému soupeři, který se s divizním celkem rozhodně nemazlil. Nyní na hranické fotbalisty čeká zbytek přípravy pro jarní část sezony. Další přátelské utkání proběhne v sobotu 24. ledna na domácím hřišti proti „béčku" Zlína. I tentokrát se tedy utká se soupeřem z třetí nejvyšší soutěže.

„Stejně jako minulou přípravu máme i nyní v přípravě většinu soupeřů z Moravskoslezské ligy. Je dobré, když se s takovými soupeři dokážeme vyrovnat a hrát s nimi vyrovnaný zápas. Třeba s Kroměříží jsme minule v přípravě zvítězili venku 2:1. Výborný zápas jsme hráli i se Zábřehem nebo 1.HFK Olomouc. Pak to šlo vidět třeba v poháru, kdy jsme s Opavou hráli vyrovnanou partii a trenér soupeře dokonce řekl, že vypadlo lepší družstvo," konstatoval kouč Hranic.

Právě těžká příprava by měla fotbalistům SK zajistit umístění, se kterým na konci sezony budou spokojení.

Vzhledem k počtu důležitých hráčů, kteří klub opustili, však cestu za vytyčeným cílem pro tuto sezonu nebudou mít jednoduchou. „Teď nás ještě v přípravě čeká devět týmů, musíme zapracovat na kondici a herním projevu. Uvidíme ještě podle kádru, to bude zásadní. Budeme každopádně bojovat v každém zápase. Bylo by dobré uhrát alespoň tolik bodů, kolik jsme uhráli na podzim," uzavřel trenér Hranic.

SK Hranice – SK HS Kroměříž 1:5 (0:3)

Branky: 82. Kuchař M. – 31. Šturma, 36. Žák, 39. Mazouch, 68. Galetka, 88. Beránek.

Základní sestava SK Hranice: Tomečka – Kuchař, Kalous, Kundrát, Pančochář – Čáp, Bušina, Žoch, Ferenc – Šišlák, Hoffman.