I přes nepříznivý konec utkání vstoupili do zápasu dobře. Smůla se jim začala lepit na paty až na startu druhého dějství, kdy Středomoravané srazili centr ve vápně rukou. Byla z toho penalta, kterou úspěšně proměnil havířovský Gomola.

„Je pravda, že od toho okamžiku zbývalo do konce utkání dost času. My jsme však už nedokázali zareagovat," posteskl si kouč Hranic Rostislav Sobek.

Konec letošní fotbalové sezony v divizi E se blíží a svěřenci trenéra Sobka mají ještě sedm zápasů k dobru, aby bojovali o setrvání v soutěži.

Patnácté Hranice sehrají v neděli 25. kolo na hřišti Krnova a ve středu na domácím pažitu uvítají Velké Karlovice.

Oba mančafty se nacházejí též na chvostu tabulky a trenér Sobek doufá, že jeho tým bude naplno bodovat v obou utkáních.

„Potřebovali bychom vítěznou sérii, třeba i dva zápasy. Hlavně ale musíme protrhnout střeleckou smůlu," poznamenal lodivod.

S úsměvem pak dodává, že musí zjistit, co stojí za neproměněnými šancemi v předešlých utkáních. Klíčové je dle hranického kouče neudělat chybu a vstřelit branku.

Zakončení totiž Středomoravané zatím postrádají.

Rostislav Sobek se snaží držet osvědčených věcí a nedělat přílišné změny.

„Naše cesta je především s vlastními hráči. Jsou hodně mladí, ale odhodlaní. Potřebujeme to jen dokázat v nadcházejících utkáních," zauvažoval kouč SK Hranice.

Brankářská opora Hranic Jakub Tomečka se drobně zranil
a proti Havířovu chytal Jan Ma-túšů. Jak trenér potvrdil, není zcela jasné, kdo se v neděli do kasy proti Krnovu postaví.

Středeční zápas s Velkými Karlovicemi pak bude zásadní v boji o udržení. I přes velkou tíhu věří
tým v dobrý výsledek. „Dostali jsme se do složité situace, ale je to sport a rozhoduje sportovní forma na hřišti. Ale i nepříznivý stav se dá otočit. Tlak není zrovna velkým přítelem sportovní formy," dodal na závěr hranický lodivod.

FOTBAL – DIVIZE E – 24. KOLO

SK Hranice – Havířov 0:2 (0:0)

Autor: LUBOMÍR BUDNÝ