„Samozřejmě do přípravy jsme šli s tím, že se musíme vrátit k té hře, kterou jsme se prezentovali v loňské sezoně. Bude důležité, aby všichni hráči byli zdravotně v pořádku a mohli jsme se tak opřít o kostru týmu," zmínil hranický trenér Alexander Bokij.

Jak vůbec probíhala v Hranicích příprava? „Potřebovali jsme, abychom si lépe sedli. Docházka nebyla stoprocentní, navíc v průběhu hráči vyráželi na dovolené, pracovní štace a někteří také onemocněli," přiblížil dění kouč.

Po neúspěšné sezoně obvykle přichází třesk v kádru, ale ten v Hranicích nenastal. „Samozřejmě potřebujeme posílit. Dosud probíhají jednání. Nemůžu vyloučit, že by se ještě někdo mohl u nás objevit. Hledáme hráče hlavně z okolí, posílit bychom chtěli útočný post. Někoho, kdo zkrátka bude dávat góly," uvedl Bokij.

Definitivně jasno o finální podobě kádru bude dle trenérových slov až před prvním soutěžním utkáním. Co se týká samotných změn v kádru, tak těch se událo opravdu poskrovnu. „Nastálo jsme přeřadili několik dorostenců, kteří již v prvním týmu dostali příležitost. Z Olomouce jsme přivedli brankáře Urbáška. Chceme nadále postupně zabudovávat mladé hráče a vychovávat je tak do velkého fotbalu. Někteří se jevili v přípravě dobře," poukázal zkušený stratég. Práce s mládeží je v Hranicích stěžejní záležitostí.

V nové sezoně už nebude oblékat hranický dres korejský útočník Lee Min Kyu. „Rozhodli jsme se, že Lee už u nás působit nebude. Bylo na něm znát, že jakmile už neměl k sobě svého krajana, tak nebyl v dobrém rozpoložení, což se projevilo i na jeho výkonech," objasnil důvody konce jeho angažmá Bokij, který však nevyloučil, že by se v Hranicích mohl objevit jiný cizinec.

Hranice se před novou sezonou dohodly se Sokolem Ústí na partnerské spolupráci. „Je to určitě dobrá věc. Můžeme v případě problémů se sestavou využít i hráče Ústí," poznamenal sám bývalý výborný fotbalista. Po neúspěšné loňské sezoně chtějí Hranice do vyšších pater tabulky. „Ambice? Chci vyhrávat každý zápas. Hráči musí na trávníku bojovat a hrát s potřebným nasazením, pak můžou přijít i výsledky. Za cíl si dáváme i to, abychom úspěšně zapracovali do základní sestavy další mladé hráče," doplnil Bokij.

Soupiska pro podzimní část Divize, skupiny E

Brankáři: Jakub Tomečka (1995), David Urbášek (1994)

Obránci: Tomáš Čáp (1978), Radim Kundrát (1990), Tomáš Chrastina (1992), Radim Kalous (1994), Vojtěch Bušina (1987), Michal Žoch (1990), Jan Šnejdrla (1995)

Záložníci: Anton Alaev (1994), Petr Málek (1985), Michal Kuchař (1995), Jan Pančochář (1989)

Útočníci: Adam Kušner (1991), Jan Ferenc (1985), Tomáš Orava (1992), Radim Pokorný (1993), Patrik Hoffmann (1995), Pavel Šišlák (1995)

Přišli: David Urbášek David (hostování SK Sigma Olomouc), Patrik Hoffmann, Pavel Šišlák, Michal Kuchař, Jan Šnejdrla (všichni z dorostu)

Odešli: Lee Min Kyu

Realizační tým

Trenér: Alexander Bokij

Asistent: Karel Hodis

Vedoucí: Štefan Príbela

Předseda: Miroslav Nehyba