Hranice jsou na tom absolutně stejně, ovšem jejich příznivce může trošku utěšovat fakt, že jsou nováčkem divize (byť diskutabilním, Hranice hrávaly před někdejším sestupem do krajského přeboru několik sezon divizi). To Šumperk patřil vždy k favoritům a adeptům na postup do ligy.

Letos se jeho fanoušci (dají-li se tak ty hrstky diváků ztracených na tribunách Tyršova stadionu nazvat) asi budou muset smířit s tím, že Šumperk je zatím adeptem ne na postup, ale na sestup.

Přitom ale souboj těchto dvou celků byl v sobotu zápasem, který nebyl ani zdaleka nudný: hrál se nadprůměrný divizní fotbal, rychlý, kombinační, stal se však důkazem nerozhodnosti obou celků ve finální části. Ve středu pole téměř ligové výkony, na hranici šestnáctek ale žákovská nerozhodnost a řada špatných rozhodnutí.

A také muška: trefit bránu z malého vápna bylo pro všechny sobotní aktéry věc nemožná.

Oba góly padly po standardních situacích. Ten šumperský začal faulem na Broňu Mlynáře, Linet skoro ze třiceti metrů vysokým kopem z přímého kopu našel ve vápně Woitka, který hodně neohroženě, ale i nekompromisně zády k bráně hlavou otevřel skóre.

Jenže to bylo, co se událostí v obou šestnáctkách během první půle týká, vše.

Hosté srovnali také z přímého kopu, z poměrně velkého úhlu asi šest metrů od boční lajny šestnáctky poslal míč do vápna Petr Modelský a míč prosvištěl okolo všech, i gólmana Kameníka, a bylo srovnáno.

Šumperk pak zahodil největší šanci druhé půle: v 77. minutě utekl Olejník, ze dvaceti metrů vypálil k tyči, gólman vyrazil před sebe, aby Horák poslal míč vysoko nad (pokolikáté v letošní sezoně…)

Dvakrát zahrozil hranický Adam Kušner, nejprve neprostřelil ve vápně závar, pak přeskočil na hraně malého vápna Garguláka, a kdyby nepřehlavičkoval bránu, gólman by byl na jeho hlavičku krátký.

„Jsme tým, který zatím prostě neumí vyhrávat. Ale jsme nováček, máme řadu mladých hráčů, takže to zatím bereme s nadhledem. Bod zvenku je nakonec dobrý bod, navíc ze Šumperku," říká kouč Hranic Lubomír Kubica.

„Těžko dnes mohu kritizovat hráče, když podali velmi dobrý výkon, ale prostě jsme nevyhráli. Soupeř byl fotbalový, velmi nás zlobili Ferenc s Oravou, v závěru utkání nás zachránil gólman, soupeř tam měl několik velkých šancí," hodností zápas šumperský kouč Petr Strnad.

„Řekl bych, že jsme byli fotbalovější než domácí, po většinu času jsme měli o trochu více ze hry, ale na šance to asi bylo vyrovnané, takže bod beru," dodal Kubica.

FK SAN-JV Šumperk – SK Hranice 1:1 (1:0)

Branky: 19. Woitek – 64. Modelský. Rozhodčí: Svoboda – Kondler, Slabý. ŽK: Skopal – Kundrát. Diváci: 80.
Šumperk: Kameník – Gargulák, Skopal, Pinkava, Szöcs – Klemsa (70. Olejník), Mlynář (46. Gábor), Linet, Kulíšek – Woitek, Horák. Trenér: Petr Strnad.
Hranice: Matůšů – Chrastina (84. Vašek), Merta, Kundrát, Čáp – Bušina, Kufa (33. Pokorný), Málek, Modelský – Ferenc, Orava (75. Kušner). Trenér: Lubomír Kubica.