„Schäfer měl určitě kromě fotbalového umu pořádnou porci štěstí. I v semifinále totiž musel zvládnout penaltový rozstřel,“ řekl vedoucí reportér sportovní redakce Deníku v Olomouckém kraji Ivan Němeček.

„Uvidíme, kam až to kluci dotáhnou. Loni jsem měl to štěstí a vydal se s nimi jako celostátními vítězi do Barcelony na utkán La Ligy. Tohle bychom si samozřejmě všichni rádi zopakovali, i když letos to Hraničáci budou mít velice těžké,“ zmínil Ivan Němeček odměnu pro celostátního vítěze – zájezd na vybrané utkání jedné z elitních evropských lig.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Na cestě k vítězství a na něj navázaného postupu dál stáli jeho týmu nejdříve dva soupeři v základní skupině, kterými byly firmy Metso Outotec a právě pozdější finálový rival Hooneywell Aerospace. V semifinále pak přišel na řadu boj proti borcům z Edwards. A nutno říci, že se jednalo o mnohem vyrovnanější zápasy než v minulém roce. s Metsem totiž Hraničtí zvítězili pouze 3:1 a s Honeywellem dokonce remizovali 2:2. V semifinále pak měli skutečně namále, když nejdříve museli smazat ztrátu v poměru 0:2 a potom i 2:3, aby se nakonec prokopali k vítězství v poměru 4:3.  

Fotbalisté Uničova (červené dresy) postoupili přes Šumperk do 2. kola MOL Cupu. K výhře jim stačil jediný gól. Tomáš Komenda
Uničovský Komenda má nejlepší sezonu: Jsme v laufu, ale už nikoho nepřesprintuju

„Jednoznačně to bylo těžší. Měli jsme také úplně jinou posádku. Díky týmovému duchu jsme ale stále věřili, i když jsme v jednom zápase prohrávali 0:2 a pak i 2:3. Měli jsme ale i štěstí. Na to se však už historie neptá. Teď je naším dalším cílem postoupit znovu do celostátního kola," popsal turnaj Radovan Lukšík.

Výsledky okresního kola v Nových Sadech na Olomoucku (24. 5. 2023):

Skupina A: Metso Outotec Czech republic s.r.o. – Honeywell Aerospace, s.r.o. 1:3, Honeywell Aerospace, s.r.o. – SSI Schäfer s.r.o. 2:2, Metso Outotec Czech republic s.r.o. – SSI Schäfer s.r.o. 1:3.

Skupina B: Edwards, s.r.o. – Jtekt Bearing Czech Republic, s.r.o. 1:1, Jtekt Bearing Czech Republic, s.r.o. – M.L.S. Holice, spol. s.r.o. 1:3, Edwards, s.r.o. – M.L.S. Holice, spol. s.r.o. 2:2.

Semifinále: Honeywell Aerospace, s.r.o. – M.L.S. Holice, spol. s.r.o. 1:0, SSI Schäfer s.r.o. – Edwards, s.r.o. 4:3.

O 5. místo: Metso Outotec Czech republic s.r.o. - Jtekt Bearing Czech Republic 1:2.

O 3. místo: Edwards, s.r.o. – M.L.S. Holice, spol. s.r.o. 3:0.

Finále: SSI Schäfer s.r.o. – Honeywell Aerospace, s.r.o. 2:1 po penaltách.

Konečné pořadí: 1. SSI Schäfer s.r.o., 2. Honeywell Aerospace, s.r.o., 3. Edwards, s.r.o., 4. M.L.S. Holice, spol. s.r.o., 5. Jtekt Bearing Czech Republic, 6. Metso Outotec Czech republic s.r.o..