Lví podíl na tom měl i útočník Ferenc, který zaznamenal hattrick. Hraničtí tak přezimují na druhé příčce se ztrátou jediného bodu na vedoucí Oskavu.

Hned ve druhé minutě se uvedl svým prvním gólem v utkání domácí Ferenc, a dal tak ráz dalšímu průběhu. Hraničtí byli jednoznačně lepší ve všech herních činnostech. Následně nebyl domácím uznán gól Málka pro ofsajd a Páleník hlavou orazítkoval tyč.

Zlaté Hory se jen sporadicky dostávaly na dostřel Sobkovy branky, a tak udeřilo na druhé straně. V pokutovém území se prosadil Zachar a zvýšil na 2:0.

Ve 39. minutě Chrastina zatáhl míč po pravé straně a jeho přízemní centr tečoval míč do sítě hostí Pančochář. Domácí tedy vedli o přestávce už 3:0.

Po změně stran Hraničtí uspokojeni výsledkem udělali chybu ve středu hřiště, kterou potrestal hostující Sklenařík. Hráči domácího SK se prosazovali kombinační hrou a v 55. minutě přidal svůj druhý gól Ferenc – 4:1.

O tři minuty později Ferenc centroval a Pokorného teč hlavou znamenala pátou branku. Hranický útočník Ferenc zakončil svůj střelecký den v 63. minutě, kdy zkompletoval hattrick a už upravil na 6:1.

Hosté dokázali korigovat o deset minut později Minkou, který se individuálně prosadil v šestnáctce a upravil výsledek na konečných 6:2.

„Utkání bylo zcela v naší režii. Nevím, zda soupeř přijel v kompletní sestavě, ale od začátku nebylo pochyb o vítězi. Kluci podali skvělý výkon a zaslouženě zvítězili takovým rozdílem,“ okomentoval utkání Radek Průcha, asistent trenéra SK Hranice.

SK Hranice – TJ Zlaté Hory 6:2 (3:0)

Branky: 2., 55., 63. Ferenc, 27. Zachar, 39. Pančochář, 58. Pokorný – 51. Sklenařík, 73. Minka.

SK Hranice: Sobek – Kušner, Wojnarowski, Kundrát, Páleník (69. Cvešper) – Chrastina, Pančochář (46. Pokorný), Málek (57. Kuchař), Březík, Zachar – Ferenc.

TJ Zlaté Hory: Volčík – Žáček (46. Pluhařík), Cundrla, Karlík, Čermák (76. Husveth) – Brückner, Bota, Stavinoha, Sláma – Minka, Sklenařík.