Skóre otevřel před zraky tří stovek diváků povedenou střelou domácí Skácel, který ve 20. minutě poslal svůj tým do vedení. „Mám pocit, že jsme si přijeli do Ústí jen zakopat. Vůbec jsme to nezvládli po všech stránkách. Hodně nás srazil už úvodní gól, který byl hodně náhodný. Měl to být centr, který zapadl do levé šibenice, myslím si, že hráč ještě teď neví, jak to tam vlastně doletělo,“ řekl k úvodu utkání kralický kouč František Jura.

Ten už v 17. minutě musel střídat svého špílmachra Ondřeje Žáčka, který si natáhl sval.

„Byla to pro nás veliká komplikace, narušilo nám to systém. To nás ale neomlouvá, měli jsme to zvládnout i tak. Brzy jsme navíc prohrávali 0:2, protože přišla penalta,“ pokračoval Jura.

Onen pokutový kop přišel ve 26. minutě. Postavil se k němu Kufa a nemýlil se. Ten samý hráč mohl zvýšit už na tříbrankový rozdíl, ale tvář v tvář brankáři Kofroňovi neuspěl. I přesto v poločase vedli domácí uspokojivým rozdílem. „Domácí do zápasu vletěli, byli agresivní a my jsme se nedokázali chytit,“ litoval Jura.

Brzy po změně stran přidal ústeckou pojistku Orava. Kralice korigovaly na 1:3 devět minut před vypršením řádné hrací doby. To už ale bylo pozdě, navíc v samotném závěru střídající Honeš upravil na konečných 4:1.

„Podali jsme kolektivní taktický výkon, nedali jsme soupeři téměř žádnou šanci ke vstřelení branky. V poli jsme herně nepropadli a byli jsme silní v osobních soubojích. Agresivním napadáním jsme si vytvářeli brankové příležitosti. Děkuji hráčům za předvedený výkon. Musíme už však ale myslet na dalšího soupeře, kterého opět přivítáme doma, a to tým Určic," zhodnotil utkání ústecký kouč Vojtěch Bušina.

„Pro nás to byla především facka, ze které bychom se měli ponaučit. Musíme zvednout hlavy a jít dál,“ podotkl kralický Jura.

TJ Sokol Ústí – FC Kralice na Hané 4:1 (2:0)

Branky: 20. Skácel, 26. Kufa pen., 52. Orava, 90. Honeš – 81. Janoušek. Rozhodčí: Straka – Molík, Částečka. Diváků: 310.

Ústí: Bernkopf (25. Chrástecký) – Dostál, Plesník, Smolka, Bagár – Skácel, Kufa (73. Škařupa), Páleník, Ševčík – Orava (83. Honeš), Černotský. Trenér: Vojtěch Bušina.

Kralice: Kofroň – Krobot, Dočkal, Vala (46. Kocourek), Liška – Valtr (66. Růžička), Poláček, Pančochář, Dostál – Žáček (17. Zachar), Janoušek. Trenér: František Jura.

DAVID KLEIN, MARTIN DOSTÁL