Za deštivého počasí chtěli domácí potvrdit své poslední dobré výsledky, ale k utkání tak nepřistoupili. Začátek byl z obou stran slabý a k vidění tak byla jen řada nepřesných přihrávek.

Diváky ze sedadel zvedla až Dudíkova trefa z 35 metrů, která zapadla přímo do horního rohu domácí branky, kterou neuhlídal gólman Sova. Želatovice mohly kontrovat ve 34. minutě, ale Koplík ve vyložené šanci přestřelil.

Do druhého poločasu domácí opět přeskupili své řady. Do útoku se vysunul stoper Vrba a už po pěti minutách se radoval z vyrovnávající branky, kdy se prosadil hlavou. Stejnou části těla skóroval v 66. minutě po rohovém kopu také Koplík a Želatovice rázem otočily na 2:1.

Definitivní pojistku poté předal v 74. minutě Liška, který po průniku do pokutového území střelou na zadní tyč nedal brankáři Négyesimu šanci.

„První půle byla vyrovnaná a ani jedno družstvo si nevypracovalo nějakou vyloženou šanci. Nám se podařilo skórovat zásluhou Dudíka střelou z pětatřiceti metrů. Nevyšel nám ale vstup do druhé půle, kdy jsme inkasovali hned po pěti minutách ze standardní situace. Druhou branku jsme obdrželi po rohovém kopu, ale řekl bych, že neměla platit, jelikož tam byl v pokutovém území hrubý faul na našeho hráče. No a třetí gól co jsme inkasovali, to byla taková trma, vrma. Jak říkám, utkání bylo naprosto vyrovnané, ale štěstí stálo při domácích,“ řekl k utkání Zdeněk Kurfürst, trenér Lipníku nad Bečvou.

Jeho protějšek, želatovický kouč Bohumil Chodil, viděl utkání trošku jinak:

„Neměli jsme špatný vstup do zápasu, následně jsme ale polevili v aktivitě, což soupeř potrestal po jedné vydařené střele a chybě našeho brankáře. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme zvýšit aktivitu a opět jsme hráli na tři útočníky. Zaslouženě jsme utkání otočili v náš prospěch, kdy se projevila větší zkušenost a kvalita.“

FC Želatovice – Spartak VTJ Lipník nad Bečvou 3:1 (0:1)

Branky: 50. Vrba, 67. Koplík, 74. Liška – 18. Dudík.

FC Želatovice: Sova – Figur, Menšík, Hetych, Demel, Koplík, Liška, Vrba, Dlouhý, Němec (46. Smékal), Pekný (88. Baďura).

Spartak VTJ Lipník nad Bečvou: Négyesi (76. Lasík) – T. Janíček, Merta, Dudík, Šebesta – Zavadil (69. Šmíd), Srovnal, Lošťák, Baran – Stískal, Simon.