Důležitý souboj přinesl v úvodních minutách vyrovnanou hru. Domácí se tlačili před branku soupeře, ale dopláceli na nedůraz ve vápně. „Podobné to bylo v Jeseníku, kde jsme měli soustu šancí, ale nedali jsme žádnou a zápas skončil 0:0,“ vzpomněl trenér Hněvotína Radek Šindelář na poslední venkovní duel.

Jeho celek příležitosti v úvodu zápasu neproměnil a to hosté potrestali. Po necelé půlhodině hry se Lipník dostal do vedení utěšenou ránou Machaly z pětadvaceti metrů. „Dostáváme hrozné góly. Na ty vstřelené se hodně nadřeme a pak hloupě inkasujeme,“ lituje Šindelář.

Domácí tým znervózněl a začal ztrácet půdu pod nohama. „Pak už to bylo o hlavě a celé to bylo takové špatné,“ hodnotil Šindelář, který hráče o poločasové přestávce motivoval k velkému obratu.

Jenže ten nepřišel.

Naopak byly k vidění góly v síti domácích. Nakopnutý míč propadl domácí obranou a gólman Běhalík již nemohl s pěkným lobem z kopačky osamoceného Janíčka nic udělat.

Následně musel předčasně pod sprchy po dvou žlutých kartách domácí Dokoupil a Hněvotín zápas dohrával nejen v oslabení, ale také v křeči.

„Herně to bylo z naší strany špatné, ale zápas jsme chtěli zdramatizovat naší bojovností a pomocí standardek,“ řekl domácí trenér.

Jan Šulc zařídil domácí snížení na 1:2, jenže pak přišla další chyba domácí obrany a Lipník si gólem Simona na 3:1 pojistil tři body. Zmar domácích ještě podtrhla čtvrtá branka Lipníku z kopačky Merty, jehož tým se tak radoval z vysoké výhry 4:1.

Hněvotín v tabulce klesl na 14. místo a navíc je v sobotu čeká těžký zápas v Kralicích na Hané.

FC Hněvotín – Spartak VTJ Lipník nad Bečvou 1:4 (0:1)

Branky: 76. Šulc – 25. Machala, 52. L. Janíček, 82. Simon, 88. Merta. Rozhodčí: Krobot – Straka, Petr. ČK: Dokoupil (Hněvotín).
Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Olbert, Zamykal, Chabičovský – Novák, Schinneck, Homola, Skoumal (60. Vyroubal)– Šulc, Havlena (25. Rockwood). Trenér: Radek Šindelář.
Lipník: Négyesi – Šebesta, Merta, Dudík, T. Janíček – Baran, L. Janíček (75. Zavadil), Machala, Srovnal – Rouček (64. Simon), Bonk. Trenér: Karel Hodis.