Hráči Lipníku se na hřišti v Hodolanech ani nestačili pořádně rozkoukat a už prohrávali. Vacek si v pokutovém území obhodil Mertu, kterému už nezbývalo nic jiného, než faulovat a nařízenou penaltu v 6. minutě s přehledem proměnil Grézl.

Radost z vedení ale vydržela domácím jen několik desítek sekund. Přízemní centr z levé strany propadl brankáři Pavelkovi mezi nohama a pro dorážejícího Roučka už nebyl problém srovnat.

Vzápětí zase mohla vedení na svou stranu vrátit Holice, jenomže střílený centr Kouřila lízl pouze břevno.

Zajímavá podívaná pokračovala i ve zbytku první půle. Ve 28. minutě se za překvapenou obranou HFK ocitl osamocený Bonk, ale útočník hostů bránu netrefil.

O chvíli později byl blízko gólu na druhé straně Karas, jeho ránu do odkryté brány ovšem reflexivně vykopl obránce Šebesta. A když v závěru poločasu neuspěl tváří v tvář brankáři Négyesimu ani Krejčí, odcházeli hráči do kabin za nerozhodnutého sta¬vu.

Ve druhém poločase zápas upadl do podprůměru a diváci mohli sledovat jen řadu nepřesností. Především holický tým na dlouhou dobu naprosto vypadl ze hry.

Hosté ale svou převahu nedokázali zužitkovat a Lipníku, který se na jaře potýká s problémy s hráčským kádrem, v závěru utkání došli síly, čehož HFK dokonale využil.

V 80. minutě napřáhl z velké dálky Kouřil, a i když jeho oblouček nevypadal na první pohled nebezpečně, nadělal brankáři Négyesimu velké problémy. Gólman střelu vyrazil pouze na malé vápno, kde už číhal připravený Grézl, který k údivu zkoprnělé obrany hostů poslal Holici do vedení.

O pět minut později přidali Olomoučtí ještě gólovou pojistku a opět se o to postaral Jaroslav Grézl. Ten znovu využil svého důrazu a dobrého výběru místa, když dorazil sraženou střelu Hapala a uzavřel výsledek na konečných 3:1.

„Utkání jsme mohli zvládnout, pokud bychom daly branky z tutovek, co jsme měli. Soupeř ale asi vyhrál zaslouženě, měl více šancí, už v první půli hrozil z rychlých brejků po křídle,“ zhodnotil utkání trenér Lipníku Karel Hodis.

„Snažíme se hrát aktivní fotbal s vysokým presingem, což v první půli bylo vidět. Máme na to kvalitní hráče a byl by nesmysl s nimi hrát nějaký defenzivní styl,“ řekl po zápase Jiří Derco, kouč rezervy 1.HFK Olomouc.

1. HFK Olomouc B – Spartak Lipník nad Bečvou 3:1 (1:1)

Branky: 6. (z pen.), 80. a 85. Grézl – 8. Rouček. Rozhodčí: Boček – Knoll, Zika. ŽK: Čižmar – Merta, Simon. Diváků: 80.
HFK B: Pavelka – Vykydal, Vacek, Jíša, Karas (66. Krumpolc) – Svozil (85. Bahounek), Krejčí, Čižmar, Kouřil – Hapal, Grézl (90. Koutek). Trenér: Jiří Derco.
Lipník: Négyesi – T. Janíček, Šebesta, Merta (81. Hodis), Simon – Machala (57. L. Janíček), Zavadil, Srovnal, Baran – Bonk, Rouček. Trenér: Karel Hodis.