Hostům, kteří byli před startem jarní části pasováni na aspiranti postupu, se vstup do soutěže po zimní přestávce nevydařil. Dosud uhráli jen jediný bod a proto byli s vítězstvím v Litovli velmi spokojení.

„Myslím si, že jsme si vítězství za náš výkon zasloužili, ale na druhou stranu musím uznat, že soupeř byl velmi kvalitní,“ říkal po utkání trenér Hranic Petr Zatloukal.

„Je to škoda, že jsme dnes prohráli. Už po dvaceti minutách jsem říkal, že dnes nepadne gól jinak než ze standardky a nakonec se to potvrdilo,“ litoval jeho litovelský protějšek Roman Sedláček.

Souboj mužstev z popředí tabulky krajského přeboru moc pohledných akcí opravdu nenabídl a hrálo se bez velkých gólových šancí. Jedinou výjimkou byly již zmíněné standardní situace.

Ve 23. minutě mohli uzmout vedení domácí, ale Šilberský na zadní tyči těsně nedosáhl na Miklánkův centr. Pět minut na to v obdobné pozici na druhé straně chybělo pár decimetrů Wojnarovskému.

Po přestávce se aktivita přestěhovala na kopačky hostujících fotbalistů. Hodně blízko gólu se ocitli v 64. minutě. Po dalším rohu nedosáhl na centr litovelský brankář Urbánek a Kušner mohl hlavičkovat do odkryté branky, ovšem minul.

Udeřilo až v 72. minutě. Na přední tyči si naskočil na centr z rohu Pokorný a přestože domácí míč z branky vyhlavičkovali, podle názoru rozhodčích už bylo pozdě, protože míč už byl celým objemem za čárou.

Až po gólu se Litovel dostala více do hry, hlavně díky tomu, že Hranice až příliš vyklidili pole.

„Chtěli jsme prostě zvítězit. Na nějaký defenzivní styl nejsme zvyklí, ale když vedeme proti tak kvalitnímu soupeři, tak je potřeba hrát směrem dozadu hodně zodpovědně. Myslím si, že jsme i pak měli možnosti vstřelit druhý gól,“ vysvětloval Zatloukal.

Litovelský tlak se sice dostavil, ale byl planý. Kvapil protáhl veterána Sobka povedeným obloučkem, ale dvaačtyřicetiletý strážce hranické svatyně vyrazil míč nad břevno. Jinak se domácí do plných prosazovali těžko.

„K takové hře útočníky nemáme,“ připustil domácí kouč.

Nepomohly ani obávané litovelské signály po rohových a volných přímých kopech.

„Soupeř měl jednak hodně urostlé hráče. A také se nám nedařilo sladit kop s náběhem, navíc se mi zdálo, že jsme dnes do toho nechodili tak důrazně, jak by bylo potřeba,“ řekl Sedláček.

A tak Hranice nakonec těsné vedení udržely až do konce.

„Kluci hráli velmi dobře takticky, zodpovědně a bojovali do poslední minuty. Právě bojovnost nám možná trochu chyběla v minulých zápasech. Herní převahu jsme měli ve všech třech zápasech, ale nedokázali jsme tam ten gól dotlačit,“ vykládal spokojený trenér vítězů Zatloukal.

Roman Sedláček naopak chtě nechtě musel poznamenat:

„Asi zřejmě ještě nejsme tak daleko, abychom dokázali velmi dobré výkony víckrát za sebou zopakovat.“

Tatran Litovel – SK Hranice 0:1 (0:0)

Branka: 72. Pokorný. Rozhodčí: Svozil – Řezníček, Boháč. ŽK: Čep, Miklánek, Šrom – Wojnarovský, Bušina. Diváků: 120.

Litovel: Urbánek – Planička, Krátký, Jindra, Miklánek – Čep, Fišara, Kvapil, Šrom (58. Seyfried) – Šilberský, Mráček. Trenér: Roman Sedláček.

Hranice: Sobek – Chrastina, Kundrát, Wojnarovský, Kušner – Pokorný (90. Cvešper), Modelský, Málek, Bušina, Pecha (87. Žoch) – Ferenc (89. Pančochář). Trenér: Petr Zatloukal.