„Chtěli jsme samozřejmě vyhrát. Drželi jsme míč, bylo tam hodně centrů do vápna. Chyběla nám ale koncentrace v obraně možná i proto, že jsme jinak měli více ze hry. Chyběl nám důraz i nasazení útočné trojky. Byl tam špatný dotyk s míčem," nemohl být po porážce spokojen trenér Hranic Rostislav Sobek.

Jeho tým přitom nezačal špatně a měl míč více na svých kopačkách. Snažil se kombinačně vyzrát na nejlepší obranu celé soutěže. Petrovice v jednadvaceti zápasech inkasovaly pouze dvanáctkrát a opět potvrzovaly, že „zavřít" to vzadu opravdu umí.

Navíc vstřelily první gól utkání. Stopeři Hranic podcenili dlouhý nákop Martina Puškáče. K míči se dostal jeho bratr David a překonal Tomečku v hranické brance.

Hosté se po brance ještě více soustředili na obranu, nutno říci, že úspěšně. „Po úvodní brance jsme se uklidnili. Ačkoliv jsme v předchozích zápasech hráli lépe, tak příznivý výsledek přišel až teď, kdy to zase nebylo ideální herně. Ale to je fotbal," zmínil se kouč Petrovic Martin Špička.

Největší šanci na vyrovnání měl ještě před koncem první půle Jan Ferenc, jeho hlavička z malého vápna po centru Hrdličky ale skončila přesně na gólmanovi hostí Mrozkovi.

„Mohli jsme s tím výsledkem určitě něco udělat, ale nevyšlo to. Asi to bylo i v našich hlavách," přemítal domácí lodivod.

Hraničtí hrozili po změně stran hlavně nebezpečnými centry, k vyrovnání to však nevedlo. V 83. minutě tak přišel trest v podobě branky Miroslava Hilberta, který využil takřka totožného zaváhání domácí defenzivy jako při první obdržené brance.

Hranice tedy nebodovaly a v příštím kole je čeká ještě těžší soupeř. Venku se pokusí zaskočit lídra tabulky z Petřkovic. Ten ale v posledním zápase překvapivě padl na hřišti Rýmařova.

„Teď budeme muset bodovat venku v Petřkovicích, ať jsou první nebo ne. Už začíná jít do tuhého, musíme zabrat. Sice máme takové rozlosování, že máme vlastně čtyři zápasy se špičkou tabulky, pak ale máme doma Havířov, který je na jaře zatím asi nejlepší," připomněl závěrem Rostislav Sobek.

SK Hranice – TJ Lokomotiva Petrovice 0:2 (0:1)

Branky: 22. D. Puškáč, 83. Hilbert. Rozhodčí: Bernatík – Zaoral, Slováček. ŽK: Šišlák, Vyka, Kundrát, M. Kuchař, Nehyba, Čáp – Škuta, Malíř, Hoffmann. Diváci: 130.

Hranice: Tomečka – Nehyba (63. Kubica), Kundrát, Zezulka, Čáp – Lasovský, Šišlák (87. vanduch), M. Kuchař – Hrdlička (71. Pecha), Ferenc, Vyka. Trenér: Rostislav Sobek.

Petrovice: Mrozek – Hoffmann, Moskál, Gill, Bajzath – Malíř (88. Chwastek), Škuta, Leibl, Plešek (81. Hilbert), M. Puškáč (73. Fukala) – D. Puškáč. Trenér: Martin Špička.

Tabulka

Tabulka