Mohelničtí nastoupili nezvykle s Olejníkem v obraně a Kubou na hrotu.

„Olejníkovi místo krajního obránce sedí, je agresivní v osobních soubojích a to obránce být musí. Jeho výkon gradoval po celý zápas," uvedl kouč Mohelnice Květoslav Pospíšil. Kubu na hrot poslal, aby Mohelnice dávala více branek.

„Má figuru, je fotbalový, měl by na obranu platit, zatím se ale sžívá s tím, že ho chci hlavně ve vápně. On se pořád nabízí někde u lajny, ale to není dobře," vysvětluje Pospíšil.

Už první půle nabídla několik zajímavých akcí. Domácí nastřelili břevno a Tomečka několikrát musel vytáhnout nadstandardní zákrok, aby uchránil svou branku.

„Dobrou šanci měl hlavně Kuba, ale před prázdnou bránou mu obránce skluzem míč odkopl, pak nás góly stala nepřesnost v zakončení," popisoval kouč hostů.

Došlo i na brzké střídání. „Kalouse jsme střídali pro zdravotní problém. Uvidíme, jak to bude s ním vypadat. Zatím je předčasné mluvit o tom, zdali nastoupí do dalšího utkání," okomentoval změnu Alexander Bokij, trenér Hranic.

Domácí musely mrzet hlavně promarněné příležitosti Kundráta a Ference ze druhého dějství. „Paradoxně jakmile začalo pršet, tak jsme chytili druhý dech. Měli jsme tam několik dobrých akcí, škoda, že se nám je nepodařilo dotáhnout do konce," zmínil Bokij.

„Na výkonu hostů bylo znát, že u nás chtějí naplno bodovat. Působili vyzrálejším dojmem. Na šance to bylo vyrovnané, skórovat se mohlo hned několikrát na obou stranách. My jsme navíc nastřelili dvakrát konstrukci branky. Remíza je asi zasloužená pro obě strany," dodal zkušený stratég domácích.

„Zápas to byl nahoru dolů, soupeř je velice kvalitní, také oni měli šance, hlavně z brejků," konstatoval mohelnický kouč.

„Kritický jsem v tom, že nemáme větší hlad po gólech, třeba pochopím útočný faul, ale je to první zápas. Soupeř vyhrával většinu osobních soubojů," dodal Pospíšil.

Další zápas sehrají Hranice v neděli 17. srpna, kdy se představí na hřišti Určic.

SK Hranice – FK Mohelnice 0:0

Rozhodčí: Řezníček – Slabý, Kašpar.

SK Hranice: Tomečka – Kundrát, Alaev, Kalous (35. Bušina), Čáp – Chrastina, Ferenc (75. Orava), Málek, Kuchař – Kušner, Hoffmann (60. Vyka). Trenér: Alexander Bokij.

Mohelnice: Večeř – Olejník, Fiala, Pinkava, Mráček – Kopa (70. Kotůlek), Knop, Fišara, Dlugoš – Kuba, Večeřa (78. Kloss). Trenér: Květoslav Pospíšil.