První poločas příliš záživného fotbalu nepřinesl. Po úvodní seznamovací desetiminutovce se v šanci po Čápově přímáku ocitl Kušner, ale zradilo ho zpracování. Za dalších deset minut se do koncovky dralo i jeho útočné dvojče Jan Ferenc, i ten ale bránu o půl metru minul. Hranice po většinu první půle držely míč na svých kopačkách, poslední krok však stále chyběl. Ve 35. minutě tak přišel trest. Zdeněk Horák si naběhl na přízemní centr a nadvakrát překonal brankáře Matůšů.

Do druhého poločasu domácí vstoupili s cílem co nejrychleji vyrovnat, jenže stal se pravý opak. Centr z levé strany odvrátila domácí obrana jen k Horákovi, který střelou z voleje zvýšil vedení Valmezu na 2:0.

V té chvíli byli domácí jako opaření. Prohrávali osobní souboje, pozdě přistupovali k soupeři. Hosté těchto okamžiků naopak využili ke třetímu gólu. Lukáš Marek napřáhl ze dvaceti metrů a krásnou ranou k zadní tyči znovu pokořil brankáře Matůšů.

Takový příděl Hranice od pohárového klání s Uničovem doma nezažily. K návratu do zápasu zavelel Modelský, který střelou z ostrého úhlu snížil na 1:3. Do konce mače v té chvíli stále zbývalo půl hodiny a pořád tak bylo o co hrát. Jenže další chyba v obraně v podstatě všechny naděje definitivně zhatila. V 66. minutě se po rohu hlavou trefil Sviták a vrátil hostům tříbrankové vedení.

To v závěru už jen opticky korigoval Ferenc, který se prosadil v bezprostřední blízkosti Štěpánovy brány. Zoufalý tlak domácích borců v poslední desetiminutovce byl už jen labutí písní, tým Roberta Blaška si z Hranic odváží zasloužené tři body.

„S výkonem, který jsme tentokrát předvedli, bychom měli obrovské problémy. Jediný pozitivní fakt je, že i za nepříznivého stavu jsme se pořád snažili něco s výsledkem udělat. Jenže byla to už spíše taková křeč než nějaká systémová práce," hodnotil utkání trenér Hranic Petr Zatloukal.

Na druhé lavičce pochopitelně panovala velká spokojenost. „Věděli jsme, že Hranice mají problémy s brzkým napadáním a nám se to podařilo využít. Ve druhém poločase jsme ještě trochu změnili způsob hry a dokázali jsme proměnit vypracované šance. Škoda dvou inkasovaných gólů, přesto si myslím, že jsme po zásluze vyhráli," komentoval trenér valašskomeziříč­ského celku Robert Blaško.

SK Hranice – TJ Valašské Meziříčí 2:4 (0:1)

Branky: 60. Modelský, 73. Ferenc – 35. a 49. Horák, 53. Marek, 66. Sviták. Rozhodčí: Mikula – Hanák, Mrázek. ŽK: Horák (VM). Diváků: 280.

Hranice: Matůšů – Bušina (77. Pokorný), Merta, Kundrát, Čáp – Modelský, Kufa (52. Orava), Málek, Pecha – Kušner (73. Chrastina), Ferenc. Trenér: Petr Zatloukal.

Valašské Meziříčí: Štěpán – Molnár, Malina, Michálek, Málek – Macíček, Sviták, Lešek (89. Vaculín) Marek (81. Mézl) – Horák, Neuberger (73. Baroš). Trenér: Robert Blaško.