Samotné utkání se neslo spíše v bojovném duchu. Domácí chtěli zajisté odčinit předchozí zaváhání na hřišti nováčka z Určic a byli dle očekávání aktivní. Na obou stranách bylo mnoho šancí.

„Dvě velké příležitosti měl v první půli Kušner. Takové musí bezpodmínečně proměňovat," zlobil se Alexander Bokij, hranický trenér.

Karvinští se zásluhou Ondřeje Cverny dostali do vedení. Radost jim však dlouho nevydržela. Prakticky vzápětí Hraničtí kontrovali. Po stříleném centru se k míči dostal Ferenc, který využil hrubky gólmana Dočekala a gólový účet srovnal na 1:1.

Do kabin šli přece jen spokojenější domácí, kteří zásluhou Fishera se dostali znovu do vedení.

Hranicím se naskytla po čtyřiapasedáti minutách hry slibná šance, neboť právě střelec druhé trefy domácích musel po faulu pod sprchy. Hosté zvýšili aktivitu a mohli v nejednom případně skóre srovnat. Oravův únik až před gólmana Dočekala však brankou neskončil. Další brankovou možnost nezužitkoval ani Kušner. Karviná nakonec těsnou výhru uhájila.

„Rozhodně jsme si nezasloužili prohrát. Ale to potřebné štěstí bylo bohužel na straně soupeře," poznamenal Bokij.

„Chybí nám větší bojovnost. Nevím čí to je, jestli tím horkem, ale náš výkon opravdu není dobrý. Dosud jsme se nedostali do takové kondiční formy, jakou bychom měli mít. Výkon je tak čtyřicetiprocentní toho, jaký býval na jaře," připustil nedostatky hranický lodivod.

MFK OKD Karviná B – SK Hranice 2:1 (2:1)

Branky: 22. O. Cverna, 44. Fischer – 23. Ferenc.

Rozhodčí: Čecháček – Galásek, Trigas. ŽK: Kufa (Hranice), ČK: 54. Roman (Karviná).

MFK OKD Karviná B: Dočekal – Káňa, Roman, V. Cverna , O. Cverna – Taraba, Janík – Kubiena (85. Zielonka), Fischer (66. Ryšavý, 90. Derík), Limanovský (46. Pavlík) – Juřena. Trenér: Jan Pejša.

SK Hranice: Tomečka – Chrastina, Kufa, Bušina, Čáp – Modelský (60. Stryk), Málek (70. Pančochář), Ferenc, Žoch – Orava, Kušner. Trenér: Alexander Bokij.