Samotný zápas příliš fotbalové krásy nenabídl. „Řeknu to na rovinu. Čekal jsem z obou stran lepší fotbal. Nicméně na hře domácích bylo znát, že chtějí uspět. Jakoby bychom se jejich hře zpočátku přizpůsobili," zmínil Alexander Bokij, trenér Hranic.

Hraničtí působili zakřiknutým dojmem a několikrát soupeři doslova darovali míč.

„Udělali jsme dvě velké chyby v obraně a právě tu druhou už Jičín potrestal," popsal dění Bokij. Do kabin tak jeho svěřenci odcházeli s brankovým mankem.

Ve druhé půli se hra hostů zlepšila. Aktivitou si také vysloužili penaltu, kdy domácí faulovali Leeho. Ferenc ji proměnil a srovnal tak na 1:1.

„Bylo to o tom, kdo udělá chybu, tak prohraje," poznamenal trefně hostující kouč.

Tak se i stalo. Gól však vstřelili Jičínští. Hranice mohly srovnat, ale šance Kušnera, Žocha či Šimíčka, který šel sám na gólmana, zůstaly nevyužity. Tři body tak zůstaly na domácím trávníku.

„Je to samozřejmě pro nás ztráta. Byl to spíše remízový zápas. Bohužel o prohře rozhodl nás slabší přístup. Oproti domácímu utkání to byl naprosto rozdílný výkon," zhodnotil neúspěšnou snahu svých svěřenců Bokij.

V dalším utkání se Hranice představí doma, a to v sobotu proti Lískovci. Zápas je na programu od 14 hodin.

FK Nový Jičín – SK Hranice 2:1 (1:0)

Branka Hranic: 52. Ferenc z penalty.

Rozhodčí: Vítek – Streit, Nesrsta.

SK Hranice: Tomečka – Bušina, Kufa (12. Kundrát), Kalous, Čáp – Pančochář (60. Žoch), Málek, Ferenc, Orava – Lee (70. Šimíček), Kušner. Trenér: Alexander Bokij.