Svou roli sehrála i skutečnost, že domácí absolvovali poslední zářijovou středu výživný zápas s Přerovem.

„Soupeř však v týdnu nehrál. Nějaký vliv to určitě mělo," zamyslel se kouč SK Hranice.

Hosté vlétli do zápasu po hlavě a Hranickým nedali zpočátku téměř šanci na zakončení. Již ve 4. minutě rozvlnil síť za zády Jakuba Tomečky petrovický střelec Jan Urban. Na 2:0 pro soupeře zvýšil o šestadvacet minut později Daniel Klimas a do šaten potrestal ještě nepřipravenost hranické obrany Daniel Hanusek

Ani po změně stran se karta neobrátila. Hostující mužstvo vymalovalo domácí svatyni čtvrtým gólem z úspěšně proměněné penalty ve 49. minutě zásluhou Pavla Moskála a předčasně tak rozhodlo utkání.

První a jediná branka na straně Hranic padla z kopačky Jana Ference, jenž nezaváhal a pokutový kop nasměroval přesně mezi tři tyče Petrovic. Ty se následně trhly a v 80. minutě korunoval jejich vítězství Jan Lukan.

„Ve vápně jsme měli situace na to, abychom skórovali. Nepodařilo se nám však prosadit individuálně," popisoval Rostislav Sobek.

Petrovice v minulém roce patřily k nejlepším týmům „éčkové" divize, letos ze začátku trochu škobrtly, ale podle trenéra Hranic zažívají renesanci. „Myslím, že nebudou mít sestupové starosti. Mají hodně zkušený tým," konstatoval na adresu soupeře lodivod Sportovního klubu.

Proti Severomoravanům chyběla hranickým fotbalistům postava Michale Kuchaře. Hráče se sedmičkou na zádech postrádá klub již delší dobu. Debakl však domácím zajistily jiné okolnosti.

„Na prohře se podílely taktické a individuální chyby. Tentokrát jsme na hřišti nedisponovali skoro našimi všemi přednostmi," řekl Rostislav Sobek.

Podzimní část soutěže se přehoupla do své druhé poloviny a Hranice se stále drží na horních příčkách tabulky. I po prohře jim patří čtvrté místo.

„Co se týká herní kvality, tak myslím, že držíme úroveň, na kterou máme. Avšak měli bychom se snažit podávat vyrovnanější výkony. V tom jsme trochu jako na houpačce," zhodnotil prozatímní průběh sezony trenér Hranic.

Šanci na reparát dostanou jeho svěřenci již v sobotu, kdy nastoupí na hřišti prvního Valašského Meziříčí.

Hranice – Petrovice 1:5 (0:3)
Branky: 56. Ferenc (pen.) – 4. Urban, 30. Klimas, 34. Hanusek, 49. Moskál (pen.), 80. Lukan
Rozhodčí: Možíš – Dohnálek, Galář
ŽK: Kundrát, Lasovský – Urban, Hanusek, Bajzáth
Diváci: 163
Sestava Hranic: Tomečka – Sobek (69. Šigut), Kundrát, Čáp, Vyka – Lasovský, Modelský – Nehyba, Kalous (58. Malaník), Šišlák (58. Širůček) – Ferenc
Sestava Petrovic: Mrozek – Gill, Moskál, Puškáč, Urban (75. Lukan) – Hanusek (60. Miko), Škuta, Bajzáth – Leibl, Hoffmann, Klimas (83. Chwastek)

Autor: Lubomír Budný