A to se ještě v závěru museli strachovat po kontaktní brance Kozlovic devět minut před koncem.

O první rozruch se postaral v 16. minutě domácí obránce Petráš, který polocentrem, polostřelou z úctyhodné vzdálenosti vystrašil gólmana Matůšů, který s vypětím všech sil vytěsnil míč konečky prstů na břevno.

Přestože celou úvodní pětačtyřiceti­minutovku měli více ze hry hraničtí fotbalisté, míč skončil paradoxně v jejich síti. Postaral se o to útočník Jan Dohnal, který po ukázkovém centru Martina Krále využil špatného vyběhnutí brankáře a poslal Kozlovice do vedení.

Vyrovnání se hosté dočkali po jedenácti minutách druhé půle. Pecha dostal míč mezi obránce, gólman Kadlec nevěděl, zda vyběhnout, či zůstat stát, a tak hranický záložník poslal balon do sítě.

Za dalších deset minut Jan Dohnal naskakoval na Kaďorkův centr, ale k přesnějšímu zakončení hlavou mu chyběly centimetry. A tak hned z protiútoku udeřilo na druhé straně. Pecha zprava odcentroval do malého vápna, Kadlec zůstal stát na čáre a Kundrát hlavičkou poslal Hranice do vedení.

Dvacet minut před koncem pomohla domácím tyč po střele Kušnera, ale hned z další akce tentýž hráč už tváří v tvář Kadlecovi uspěl – 3:1.

Kozlovičtí se ani za nepříznivého stavu nevzdávali a Stržínkovu střelu pomalu směřující do sítě odvracel Merta na roh. Na tuto standardku si skvěle naběhl stoper Michal Král a v 81. minutě poslal svůj tým na kontakt.

V závěru ještě slušně pálil vystřídavší Zezula, ale jeho rána šla jen nad branku. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím hostí.

„Věděli jsme, že Hranice jsou silný soupeř, a proto jsme se na ně dobře připravili. V první půli jsme šli do vedení a navíc měli ještě dvě slušné šance. Škoda, že jsme je neproměnili,“ litoval kozlovický lodivod Kamil Štěpaník.

„Do druhé půle jsme šli se stejnou taktikou. Bohužel brankář Kadlec udělal dvě hrubky a soupeř výsledek otočil. Nám nezbývalo nic jiného, než hru otevřít, jenže jsme inkasovali třetí gól. Devět minut před koncem se nám podařilo snížit, ale na víc jsme se už bohužel nezmohli. Musím tedy konstatovat, že soupeř vyhrál zaslouženě,“ pověděl Štěpaník.

Hraničtí fotbalisté byli v první půli lepším týmem, ale prohrávali. Trenér Petr Zatloukal ovšem moc dobře věděl, že je potřeba vytrvat.

„I když jsme prohrávali po individuální chybě, stále jsme hráli svou hru, aniž bychom se nechali nějakým způsobem zviklat. Po přestávce jsme chtěli co nejdříve vyrovnat, což se nám podařilo a následně jsme šli i do vedení,“ poznamenal.

„Soupeř měl také svou kvalitu a body nám nedal zadarmo. Je to pro nás velice cenné vítězství, protože tři body z Kozlovic jsou pro nás hodně důležité. Tak snadno se tady zase nevyhrává,“ dodal hranický kouč.

FK Kozlovice – SK Hranice 2:3 (1:0)

Branky: 29. J. Dohnal, 81. Mich. Král – 56. Pecha, 66. Kundrát, 71. Kušner.

FK Kozlovice: Kadlec – Šolín (80. Polívka), Martin Král, Michal Král, T. Petráš – Kaďorek, Stržínek, Kuba (61. Zezula), Lukáš Dohnal, Stokláska – Jan Dohnal (68. Kocfelda). Trenér: Kamil Štěpaník.

SK Hranice: Matůšů – Chrastina, Kundrát, Merta, Čáp – Modelský (89. Tkáč), Málek, Bušina, Marszalek, Pecha (90. Ferenc) – Kušner. Trenér: Petr Zatloukal.