„V Kozlovicích to bylo hlavně ponaučení. Cením si týmu za to, že nás neúspěch semkl a pomohl vrátit mančaft na správnou cestu," zamyslel se na úvod kouč hranických fotbalistů.

Zpočátku ovládali zápas Havířovští. Prosazovali se hlavně v útočné fázi a aktivně pracovali v pohybu bez míče po stranách i ve středu hrací plochy. Hranice podržela kompaktní obrana, hosté dokázali čelit soupeři i za cenu několika rohových kopů.

Ve standardních situacích se projevila organizovanost celku pod vedením Rostislava Sobka. Ani jeden z týmů však nedokázal v prvním poločase vstřelit branku a do šaten tak odcházela mužstva za remízového stavu 0:0.

Po změně stran hosté zlepšili přechod do útoku a statisticky nejlepší tým v soutěži na počet střel otevřel v 70. minutě skóre zásluhou kanonýra Jana Ference.

„Honza si poradil nadvakrát s nastřeleným centrem a poslal nás do vedení," řekl lodivod SK Hranice.

Křehký náskok 1:0 drželi Středomoravané až do konce utkání. Dvě minuty před koncem nezaváhal Petr Modelský a propálil havířovského gólmana Pavla Rohela, čímž pojistil výhru hostí.

Hraničtí se posunuli po středečním zápase na druhé místo v tabulce a na vedoucí Valašské Meziříčí ztrácí pouhé tři body. Pro trenéra Sobka znamená výhra na havířovské půdě progres.

„S vědomím sobotního utkání jsme ještě nechali výborného Nehybu na lavičce. V sestavě dostali šanci od začátku Vanduch spolu se Širůčkem a Šigutem. První příležitost dostal dorostenec Daniel Kuchař. Nastoupil celý kádr, všichni hráči nám pomáhají vyhrávat těžká utkání," popsal Rostislav Sobek.

Pokračování náročného týdne následuje již v sobotu odpoledne. Hranický pažit čeká duel Sportovního klubu s Rýmařovem.

Havířov – Hranice 0:2 (0:0)

Branky: 77. Ferenc, 88. Modelský.

Rozhodčí: Šamárek – Broskevič, Šištík. ŽK: Wojnar – Vyka, Malaník. Diváci: 125.

Havířov: Rohel – Babič, Lisický, Omasta, Cigánek, Švábík, Gomola (82. Pristáš), Musiol, Uher, Wojnar (82. Trmal), Zupko. Trenér: Miroslav Matušovič.

Hranice: Tomečka – Vanduch (57. Nehyba), Kundrát, Čáp, Vyka – Modelský, Lasovský – Širůček, Kalous (67. Malaník), Šigut (83. Kuchař Daniel) – Ferenc. Trenér: Rostislav Sobek.

Autor: Lubomír Budný