„Do utkání nastoupili po zdravotních problémech Chrastina i Čáp. I na Kušnerovi bylo znát, že po zranění ještě není úplně fit," zmínil Alexander Bokij, trenér Hranic.

Ten v závěru utkání vyslal na hřiště i dlouhodobého rekovalescenta Mál­ka.

Byť si jeho svěřenci hned v úvodu zápasu vytvořili hned dva gólové okamžiky, tak byli to právě oni, kdo jako první inkasoval.

O to více mohla domácí mrzet nastřelená tyč po Čápově standardce a střela Leeho, která o pár čísel minula Lipčákovu branku.

Hosté tak do kabin šli s jednobrankovou výhodou.

Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce se už na hřiště snesl déšť, který hráčům při výraznější změně pohybu komplikoval koordinaci. Domácí se toužebného vyrovnání dočkali. Nedůslednost karvinských potrestal Chrastina.

Hra se posléze výrazněji otevřela a nabízela se možnost brejků.

„Bylo to pak jen o tom, kdo dá gól, tak vyhraje. Chtěli jsme samozřejmě zvítězit, a proto jsme během hry udělali několik střídání. Bohužel ta kvalita nebyla na naší straně taková, jakou bychom potřebovali," připustil domácí kouč, který už v prvním poločase musel střídat zraněného Kalouse.

Hraničtí se pokoušeli soka překvapit, ale v klíčových chvílích tomu chyběla buď přesnost nebo lepší vyhodnocení situace. Vepředu byl nebezpečný zejména Kušner, ale ani on nedokázal v klíčovou chvíli skórovat.

Slezanům se z protiútoku podařilo udeřit. Uher, ač tísněný, dokázal situaci ustát a ještě zprava obstřelit vyběhnuvšího Tomečka.

Srovnat mohl Kundrát, ale jeho povedenou střelu do šibenice stihl konečky prstů vytáhnout parádním zákrokem Lipták. Se závěrečným hvizdem byla porážka realitou.

„Pakliže poprchává, tak je to vždy otázkou chyb a jejich potrestání. Udělali jsme jich v zápase víc než soupeř, a to rozhodlo. V zápase se představily dva kvalitou srovnatelné týmy. Chtěli jsme zvítězit, ale bohužel chyběl nám větší důraz v osobních soubojích," konstatoval Bokij.

V sobotu čeká Hranice další mistrovský duel. Od 16.30 vyzvou na svém hřišti Určice.

„Bude to určitě jiný zápas. Nedíváme se na soupeře, ale soustředíme se na svou hru a svůj výkon. Pokud budeme plnit taktické pokyny, tak můžeme uspět," dodal Bokij.

Podaří se jim překvapit favorita z Prostějovska?

SK Hranice – MFK OKD Karviná B 1:2 (0:1)

Branky: 57. Chrastina – 25. Koutný, 81. Uher

Rozhodčí: Mrázek – Mikula, Polanský. ŽK: Lee – Nowinski, Kurušta. Diváků: 90.

SK Hranice: Tomečka – Chrastina, Alaev, Kundrát, Čáp (82. Šimíček) – Bušina (71. Málek), Kalous (34. Kuchař), Ferenc, Lee (66. Hoffmann) – Orava (56. Pančochář), Kušner. Trenér: Alexander Bokij.

MFK OKD Karviná B: Lipčák – Taraba, O. Cverna, V. Cverna, Berešík – Koutný (74. Ryšavý), Zielonka, Holek, Nowinski (58. Molnári) – Uher (89. Derík), Kurušta (90. Káňa). Trenér: Lubomír Vlk.