Severomoravané hráli doma na rychlé protiútoky a těžili ze standardních situací, a proto Hranice chtěly využít zajištěné obrany a potrestat případné chyby soupeře.

„Z průběhu utkání vyšlo najevo, že si naši hráči v ofenzivě vybrali slabší den. Scházela nám lehkost a přímočarost, takže nám připadlo reálné získat bod a to se podařilo," prozradil na úvod lodivod hostí Rostislav Sobek.

Utkání nebylo dle trenéra SK Hranice festivalem zahozených šancí. Frýdlant se do slibné příležitosti dostal již v 10. minutě, nárok na gól však domácím sebral hned dvakrát hostující gólman Jakub Tomečka.

Soupeř si během prvního dějství vytvořil ještě několik šancí, na něž úspěšně zareagovala bezchybná hranická defenziva.

„Naše možnosti se skýtaly zejména po ztrátě soupeře, ale rychlé protiútoky tentokrát nebyly správně řešeny," povzdychl si Sobek.

Trenér postavil proti Frýdlantu od začátku na kraj obrany Kubicu s Vanduchem, kteří si na úroveň divizní soutěže teprve zvykají.

V závěru se jednalo o dobrý tah, protože zmíněná dvojice skvěle doplnila zkušené stopery Kundráta s Čápem. Silná defenziva tak vybalancovala značně oslabený útok, v němž Hranickým chyběli Šišlák s Nehybou.

Středomoravané sice spadli na druhé místo tabulky, přesto se jedná oproti minulé sezóně o silný progres, neboť Sportovní klub neztratil od startu letošního ročníku ani jeden zápas.

Mančaft dle lodivoda Rostislava Sobka navázal na úspěšné jaro, což se nyní odráží deseti body v tabulce a devíti vstřelenými góly.

„V ne úplně podařené přípravě jsme si uvědomili, že když v něčem polevíme, projeví se to na výsledku," zamyslel se kouč.

Frýdlant nad Ostravicí – Hranice 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Zaoral – Poláček, Kostelník. ŽK: Šrámek – Vyka, Lasovský. Diváci 350

Sestava SK Hranice: Tomečka – Vanduch, Kundrát, Čáp, Kubica (87. Kuchař D.) – Lasovský, Kuchař M. – Širůček (60. Šigut), Kalous, Vyka (89. Frydrych) – Ferenc.

AUTOR: LUBOMÍR BUDNÝ