Po zápase s lídrem tabulky pak Sobkovi borci spadli na 15. místo tabulky. „

Žádný z týmů ze spodu tabulky vyloženě na jaře bodově nestrádá, takže problémem je nejspíš ztráta z podzimu," zamyslel se lodivod SK Hranice.

Středomoravany čeká v sobotu na domácím hřišti desátý Havířov. Na podzim s ním hranický mančaft prohrál 2:0. Taktiku má Rostislav Sobek vymyšlenou, ale prozatím nechtěl být konkrétní.

„Něco bych si zatím nechal pro sebe," říká s úsměvem trenér. Přesto něco prozradil. „Čekáme, že se nám vrátí potřebný klid v zakončení a produktivita," očekává Rostislav Sobek.

Hranice disponují solidní produktivitou, nečekají na vyložené šance a jdou dopředu. Lodivod však přiznává, že jeho tým vázne hlavně v zakončení.

„V posledních dvou utkáních to tak je. Nepodařilo se nám vstřelit ve dvou mačích v řadě branku. Úspěch sám nepřijde a to si všichni uvědomujeme," říká smířlivě trenér Hranic.

Zároveň přiznává, že jiná cesta neexistuje. Rostislav Sobek se snaží tým držet ve vytyčených mantinelech a doufá v potřebný klid a bodový efekt. Do zápasu
 s Havířovem pak nabídne prostor i dalším hráčům, kteří
 v Petřkovicích nemohli nastoupit.

„Myslím, že máme tým, který má v soutěži svoje místo. Jen to musíme dokázat v ostrých zápasech. Cítíme šanci a musíme ji využít," dodal na závěr kouč.

Autor: LUBOMÍR BUDNÝ