„Dohoda se neudála během jednoho jednání. Nastalo to tak průběžně. S novým vedením klubu se nijak nezměnila struktura sil, takže jsme se rozhodli v nastolené spolupráci pokračovat. Dá se říct, že nyní je to vidina na neurčito," okomentoval své oficiální angažování sám nový kouč Hranic.

V přípravě bojoval s mladým a relativně novým kádrem. Vrátil se útočník Adam Kušner, dalšími posilami by mohl být Martin Lasovský z dorostu Sigmy Olomouc či bek Adam Hrdlička.

„Jsem spokojený s přístupem hráčů a s tím, že jsme vybudovali kolektiv. Co se týče hry, tak vždy tam jsou v přípravě věci ve fázi pokusu. Výsledkově některé zápasy nedopadly. Ukázalo nám to slabinu v bránění standardní situací," přiznal Rostislav Sobek. „Chybí nám taková vyzrálost, kterou právě musíme nahradit naším mládím a nasazením. Uvidíme, jak to bude dál," pokračoval.

Mimo hru má však momentálně trojici zkušených hráčů, kteří s divizí mají zkušenosti a budou nejspíš chybět. „ Je to Kundrát, Kalous a Chrastina, počítat nemohou ani s Žochem, který je pracovně v Praze. Hanák odešel také kvůli práci, ten ale působí v Bělotíně na farmě, takže by mohl být k dispozici," prozradil kouč Hranic.

Vzhledem k tomu, že poslední Velké Karlovice na jeho tým ztrácejí pět bodů, bude pro Sobka tím hlavním cílem záchrana soutěže.

„Podařilo se nám v hráčích vzbudit nějaké nasazení a aktivní přístup. V očích lidí, kteří tu soutěž sledují, tak prvotní bude určitě ta záchrana. Z toho bychom měli vycházet. Musí se samozřejmě dařit výsledkově. Bude důležitý start do sezony, abychom se odprostili od bojů o každý bod," ví dobře kouč.

První ostrou jarní prověrkou bude nedělní mač v Brumově. Na půdě sedmého týmu po podzimu nečeká Hranické nic jednoduchého.

„V rámci možností se pokusíme o co nejlepší výsledek. Zápas začíná 0:0, kdyby takto skončil, tak se zlobit nebudeme," vyhlíží Sobek blížící se duel.