Hosté se dostali po půlhodině po nejspíš tečované střele Ference do vedení.

„Bohužel brzy jsme inkasovali. Myslím si, že rozhodčí domácím pomohl. Byl to sporný moment," okomentoval penaltový okamžik Alexander Bokij, trenér Hranic.

Hraničtí se na výrok sudího zlobili, ale nic na něm nemohli změnit. Exekuce se ujal Dittrich a srovnal tak do poločasu skóre.

Hosté byli ve druhé půli aktivnějším a ve středu hřiště i lepším týmem.

„Dostali jsme se do brejků a vytvořili si i nějaké pološance, bohužel ten potřebný druhý gól jsme vsítit nedokázali. Chyběla nám ta finální přihrávka," mrzelo hranického kouče.

Dobrou střelou z přímého kopu se připomněl Modelský, avšak Stach jeho pumelici dokázal vyrazit nad břevno. Skóre se už do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnilo, a tak si oba celky připsaly shodně po bodu.

„Tak špatně jsme doma letos snad ještě nehráli. Prvních dvacet minut to ještě šlo, ale pak jsme už nepředvedli nic a soupeř si zaslouženě odvezl bod. A upřímně – spíš si zasloužil všechny tři," uznal René Bielan, asistent petrovického kouče Miroslava Čopjaka.

„Samozřejmě do každého zápasu jdeme s tím, že chceme uhrát tři body. Jak se ale říká, každý bod z venku je dobrý, takže to bereme," zhodnotil počínání týmu Bokij.

Další duel jeho svěřence čeká doma, a to v sobotu od 16.30 proti Novému Jičínu.

Lokomotiva Petrovice – SK Hranice 1:1 (1:1)

Branky: 39. z pen. Dittrich – 32. Ferenc. Rozhodčí: Kaloč – Těšina, Futerko. Diváků: 110.

Petrovice: Stach – Reichl (17. Bajzath), Gill, Bernatík, Anastazovský – Lemchi (64. Miko), Dittrich, Hoffmann, Škuta (82. Ruisl) – Staszewski (59. Kempný), Nielek. Trenér: Miroslav Čopjak.

SK Hranice: Tomečka – Kundrát, Alaev, Kalous, Čáp – Chrastina, Málek, Ferenc, Lee – Kušner, Orava. Střídali: Kuchař, Šimíček, Šnejdrla. Trenér: Alexander Bokij.