„Kluci věděli, že si zahrají s kvalitním soupeřem. V šatně se na to také nahecovali. Když se hraje s favoritem, tak není co ztratit. Nechtěli jsme rozhodně hrát otevřený fotbal, ale vycházet z obrany a když bude šance, tak zaútočit," prozradil k taktice hranický kouč Alexander Bokij.

Jeho svěřenci rozhodně nepůsobili ustrašeným dojmem a hned v úvodu nastřelili tyč. Zakrátko na to hosté potvrdili známé pravidlo nedáš – dostaneš a Grussmann otevřel skóre.

„Po tom obdrženém gólu jsme trošku ztuhli, ale naštěstí jsme se za nějakých deset minut znovu vrátili herně do utkání a vytvořili si také šance," popisoval Bokij.

Za zmínku rozhodně stojí příležitost Hoffmanna, kterou však stačil gólman Hampel vyrazit na roh. Na druhé straně musel ukázat svůj reflex i Tomečka. Hraničtí zahrozili i v závěru poločasu, kdy si vynutili po rohu tlak, kýžený gól však nedali.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme hrát nadále aktivně. Někdy nám to vycházelo, někdy ne. Škoda, že jsme nedokázali proměnit naskytnuté šance," mrzelo domácího kouče.

Tomu vyšlo náramně střídání, kdy Hoffmanna nahradil Vyka. Na hřišti byl jen dvě minuty a po centrovaném míči efektně hlavičkou srovnal stav a mohl si tak užít svou chvíli slávy.

I přes řadu dalších šancí zápas dospěl až do penalt. V něm byli nakonec těmi šťastnějšími Opavští, kteří všech pět pokusů zužitkovali. Jediným nešťastníkem byl Alaev, jemuž gólman hostů pokus vyrazil. Do dalších pohárových bojů se tak podívají Slezané.

„Co na to říct. Z obou stran to byl pohledný fotbal. Hrálo se aktivně, trošku se i pak přitvrdilo, ale jinak to byl velmi dobrý zápas. S výkonem hráčů jsem spokojený. Doufám, že nám to pomůže k dalšímu zápasu," dodal Bokij.

SK Hranice – Slezský FC Opava 1:1 (0:1) na penalty 4:5

Branky: 71. Vyka – 5. Grussmann. Penalty proměnili: Málek, Kundrát, Žoch, Čáp – Grussmann, Schaffartzik, Ševčík, Továrek a Machálek. Neproměnil: Alaev (Hranice) Rozhodčí: Onfráš – Ogrodník, Lakomý. ŽK: 81. Kundrát (Hranice). Diváků: 450.

Hranice: Tomečka – Kundrát, Alaev, Kalous, Čáp – Chrastina (78. Bušina), Málek, Ferenc (81. Žoch), Kuchař – Kušner, Hoffmann (69. Vyka). Trenér: Alexander Bokij.

Opava: Hampel – Hrabina, Macíček, Hoza, Čelůstka (57. Schaffartzik) – Grussmann, Kuzník – Svatonský, Machálek, Němec (46. Továrek) – Neubert (78. Ševčík). Trenér: Jan Baránek.