Rozhodl o tom výkonný výbor klubu.

Bývalý stoper Sigmy Olomouc nebo sportovní ředitel Zenitu Petrohrad si bude muset hledat nové angažmá.

Hlasatel před zápasem obeznámil fanoušky na stadionu s touto pro mnohé smutnou novinou.

Bokij pak obdržel dárkový koš a loučení s koučem dojalo hranický stadion.

„Před posledním mistrovským utkáním jsme se s trenérem loučili a někteří jsme měli slzy v očích. Je to solidní člověk s charakterem, kterých je v okolí málo, je to složité," mrzelo předsedu SK Hranice Miroslava Nehybu.

Rozejít se s dlouholetým přítelem pro něj nebylo nic jednoduchého, současná situace v klubu však údajně nenabízela jiné východisko.

„Tato otázka se tady probírala už asi měsíc ze všech stran, konečné stanovisko padlo ale až v úterý. Já jsem bojoval za to, aby zůstal, ale okolnosti nás bohužel donutily rozhodnout takto. Výkonný výbor k tomu dovedla zralá úvaha," konstatoval předsedu oddílu.

Celá situace je o to nepříjemnější, že definitivní rozhodnutí bylo vyřknuto teprve tento týden.

„Je to velice čerstvé. Bylo to rozhodnutí výkonného výboru. Důvod ale rozhodně nebyl sportovního charakteru, že by jako trenér nesplnil naše požadavky. Jsou za tím problémy, které v dnešní době mají asi všechny oddíly," nechtěl Nehyba zacházet do detailů.

Svou roli sehrála i filozofie města Hranice, které místní fotbal podporuje.

Názor je údajně takový, že by v Hranicích měli hrát převážně místní hráči vedení některým z místních trenérů.

Spousta práce a směr

Přes nepříjemnou situaci se ale trenér Bokij neloučí s Hranicemi ve zlém.

„Rozešli jsme se v dobrém, teď ještě máme rozlučku a ukončení sezony, Alexander samozřejmě dorazí. Bylo to hodně těžké rozhodování. Jedná se o velmi kvalitního trenéra, který tady odvedl spoustu práce a ukázal směr, kterým bychom měli jít. Není vyloučeno, že by se v budoucnu mohl vrátit," řekl na závěr předseda SK Hranice.

Fotbalové kroky Alexandra Bokije však v budoucnu nejspíš budou směřovat na východ.

„Nechci nic zakřiknout, ale nejspíš dál budu směřovat do Ruska. Kam přesně, si zatím nechám pro sebe, i kdyby to byla nižší soutěž, tak budu spokojený. Sám jsem cítil, že už bych asi potřeboval změnu," přiznal Bokij.

Moc jsem nečekal, ale všichni překvapili

Ten své působení v Hranicích bere vesměs pozitivně.

„Přiznám se, že jsem toho tady příliš neočekával, ale všichni mě mile překvapili. Myslím si, že kdyby se týmu podařilo posílit v koncové fázi, tak má klidně i na postup. To bych Hranicím také přál," vzkazuje zkušený trenér teď už svému bývalému klubu.

„Mám v Hranicích spoustu přátel a dobrých vztahů. Rozhodně jsme se nerozešli ve zlém. Připravili mi pěknou rozlučku, dostal jsem velký dárkový koš a celé to bylo důstojné. Přeji klubu jen to nejlepší," uzavřel Alexander Bokij.