Zápas začal tlakem a větší aktivitou fotbalistů Hranic, kteří si tvořili lepší šance a Havířov dostali pod pokličku. První překonání hostujícího brankáře přišlo už ve 4. minutě, kdy neomylně střílel Modelský. O šest minut později to už bylo 2:0, když penaltu proměnil Ferenc. Dvougólový náskok ale domácí hráče zřejmě uklidnil a začala se projevovat větší pasivita.

„Utkání bylo průměrné, ale my jsme předvedli podprůměrný výkon," zlobil se hranický trenér Alexander Bokij.

„Zápas jsme po dvou gólech dostali pod kontrolu, ale i soupeř hrál dobrý fotbal," dodal. Důkazem toho byl gól, který Hranice obdržely ještě před přestávkou, a Havířov tím vnesl do domácích řad trochu neklidu.

Po přestávce hráči Hranic stále naplno nesplňovali trenérova očekávání, byli pasivní a ze standardní situace obdrželi druhý gól – 2:2. „Musím konstatovat, že jsme se doslova protrápili k vítězství," naznačil Bokij skutečnost, že střetnutí Hranic a Havířova nakonec skončilo lépe pro domácí. Pohlednou akci začal Málek, který vystřelil neúspěšně, ale míč následně zpracoval Lee a dopravil ho do soupeřovy brány – 3:2.

O chvíli později uzavřel skóre zápasu svým druhým gólem Modelský, ke kterému se míč dostal pohlednou přihrávkou od Kufy – 4:2. Havířov se ještě snažil snížit nepříznivý výsledek, ale jeho pokusy před závěrečným hvizdem rozhodčího byly marné. „Teď nás čeká zápas v Mohelnici. Jdeme od utkání k utkání, snažíme se nedívat se na body a tabulku. Samozřejmě každý bod je pro nás důležitý a chceme vyhrát, ale hlavně si taky chceme zahrát dobrý fotbal," vyjádřil se hranický kouč.

SK Hranice – MFK Havířov 4:2 (2:1)

Branky: Modelský 2, Ferenc (PK), Lee

SK Hranice: Kubíček – Chrastina (80. Grygar), Kundrát, Bušina, Čáp – Modelský, Málek, Ferenc (60. Kufa), Žoch (46. Pecha) – Lee, Kušner (jr)