První poločas přinesl vyrovnaný průběh. Hraničtí byli aktivní, avšak v klíčových chvílích nedokázali překvapit zpočátku dobře konsolidovanou obranu hostů.

Brankově se však prosadit dokázali. Čápův centr k překvapení všech proplachtil až za záda gólmana Mendla. Hosty obdržený gól nikterak nevykolejil, naopak po půlhodině hry Petr Švach po centrovaném míči srovnal.

„Náš první gól byl náhodný. Po celý první poločas nám zcela chyběla střelba," poznamenal po utkání Alexander Bokij, trenér Hranic. Slavičínu se narozdíl od domácích dařila kombinační hra, vyhrával většinu hlavičkových soubojů a získával i odražené míče, z čehož následně zakládal útočné akce.

„Museli jsme hráčům promluvit do duše. Bylo potřeba zlepšit pohyb, hrát více po zemi a zkvalitnit přechod do útoku," řekl Bokij.

Trenérova slova si domácí hráči vzali k srdci. V druhé půli působili podstatně aktivnějším dojmem a soupeře se jim dařilo přehrávat. Nechyběla jim ani střelba. Po pěti minutách druhé půle se potřetí měnilo skóre. Modelského precizní centr našel Leeho a pro něj už nebyl problém ho poslat do sítě.

Jedovatý pokus vyslal na gólmana Mendla po brance nabuzený Čáp. Zakrátko Kufovu hlavičku strážce klece hostů vyškrábl jen konečky prstů. Na gólovou hlavičku Leeho už byl krátký. Korejský forvard mohl v nejednom případě završit hattrick, ale mušku už správně seřídit nedokázal. Po gólu volala zejména pohledná akce z posledních pěti minut utkání. Lee vyhrál souboj jeden na jednoho a šel zcela sám na gólmana, ten však obstřel dokázal nohou vyrazit.

Co se Slavičínu během první části dařilo, tak v následném dějství již úspěšné příliš nebylo. Hraničtí lépe četli hru a kvalitním presinkem soupeři dělali v rozehrávce potíže. Strakovi svěřenci hrozili jen vynucenými střelami z dálky, ty však Tomečku v brance překvapit nemohli. Se závěrečným hvizdem byl hranický triumf dokonán.

„Když se samozřejmě vyhraje, tak se automaticky chce na úspěch navázat, ale sezona už skončila, bohužel," pověděl s úsměvem Bokij. Zkušený stratég však v návaznosti připustil: „Kluci už toho mají také plné zuby. Jsem rád, že ve druhé půli splnili naše požadavky. Hráli důrazně a dostávali se v protiútocích do gólových šancí. Soupeř už pak otevřel hru a my jsme toho využívali. Zaplať pánbůh, že to vyšlo," sdělil spokojený šestapadesátiletý stratég, který se pozvolna přesouval za hráči posedět.

„Dáme jim rady na ty nadcházející tři týdny, kdy budou mít volno. A samozřejmě jim doporučíme, ať si odpočinou, aby zase měli do fotbalu chuť," dodal s úsměvem Bokij.

SK Hranice – FC TVD Slavičín 3:1 (1:1)

Branky: 51. a 64. Lee, 20. Čáp – 30. P. Švach.

Rozhodčí: Mikeska – Záloha, Mojžíš.

SK Hranice: Tomečka – Žoch, Kundrát, Bušina, Čáp – Modelský (76. Grygar), Málek, Ferenc, Kufa – Lee, Orava (67. Pecha). Trenér: Alexander Bokij.

FC TVD Slavičín: Mendl – Cícha, Mezírka, T. Švach, Otépka – Beránek (76. Goldbach), P. Švach, Kalus, Mezírka – Popela (46. Macek), Fojtík. Trenér: Ladislav Straka.