Spartak VTJ Lipník nad Bečvou – SK Hranice 1:4 (0:1)

Hosté byli po celé utkání lepším týmem a klid na jejich kopačky přinesl v 17. minutě Ferenc, který po povedené uličce od Wojnarovského s přehledem překonal domácího gólmana Négyesiho.

Po přestávce pak tým trenéra Zatloukala svou herní převahu vyjádřil dalšími třemi góly. V 72. minutě po přihrávce Modelského vstřelil svou jubilejní dvacátou branku v sezoně Ferenc.

Utkání se blížilo ke svému konci, ovšem v samotném závěru ještě diváci viděli tři trefy.

V 86. minutě míč putoval po ose Modelský, Žoch až k Pančochářovi, jenž zvýšil na 0:3. V této chvíli už hrál Lipník o desíti bez Simona, který byl v 82. minutě vyloučen za faul na Modelského.

O tři minuty později se dostali ke slovu také domácí hráči, když chvilkovou nepozornost obrany využil Merta a snížil.

V poslední minutě pak na konečných 1:4 upravil po samostatné akci Modelský.

„Do utkání už jsem šli bez vlivů, co se týká tíhy odpovědnosti za postup. Kluci hráli uvolněně bez nějakého tlaku. Lipník, dokud měl dost sil, tak hrál aktivně, šlo mu ještě o hodně. My jsme hráli fotbal, chtěli jsme utkání zvládnout, což se nám podařilo. Vyšla nám hlavně druhá půle, kdy jsme dali tři branky a v pohodě zápas dotáhli do vítězného konce,“ nechal se slyšet Petr Zatloukal, kouč Hranic.

To v táboře domácích panovala odlišná nálada. Lipník se už totiž zřejmě nevyhne sestupu. „Nechci se k tomu ani moc vyjadřovat. Jsem z toho znechucený. Nechápu, proč hráči dali tolik prostoru Ferencovi, nechávali ho zcela osamoceného, na každý gól měl tolik času. Hrajeme špatně, kolektiv na to nemá fyzické síly, nedokáže se koncentrovat na zápas a to raději vůbec nemluvím o přístupu hráčů k záchraně v soutěži,“ pověděl lipnický kouč Karel Hodis.

Jeho svěřence by v kraji udržela jen výhra v posledním kole na hřišti Zlatých Hor, které jsou také jedním z kandidátů na sestup. Navíc by i ostatní výsledky musely hrát do karet Lipníku, což je v závěru soutěže hodně nepravděpodobné.

Branky: 89. Merta – 17. a 72. Ferenc, 86. Pančochář, 90. Modelský.

Sestavy
Spartak VTJ Lipník: Négyesi – Šebesta, Dudík (80. Zavadil), Merta, T. Janíček – L. Janíček (64. Machala), Bonk, Srovnal, Baran – Rouček (74. Dvořák), Si­mon.
SK Hranice: Sobek – Hanák Wojnarovský, Kundrát, Chrastina – Pecha, (83. Žoch) Bušina, Modelský, Málek, Pokorný (77. Pančochář) – Ferenc (88 D. Páleník).